اهتمام ویژه به رویکرد تحولی در حوزه اجتماعی ناجا

تهران - ایرنا - معان اجتماعی نیروی انتظامی گفت: رویکرد تحولی مدنظر فرمانده ناجا در حوزه اجتماعی باید با جدیت دنبال شود، مدیریت فضای مجازی، استفاده از ظرفیت‌های حوزه رسانه، ارتقاء و توسعه واحدهای مشاوره و مددکاری در پاسگاه‌ها و کلانتری از رویکردهای تحولی ناجا است.

 گزارش روز چهاشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی حاجیان در بیست و سومین گردهمایی تخصصی معاونین و مدیران حوزه اجتماعی ناجا افزود: تشریح و تبیین فرامین فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز مدظله العالی و همچنین تشریح تدابیر و انتظار فرمانده ناجا در حوزه اجتماعی از جمله اهداف مدنظر است؛ وظیفه ما این است که نگاه راهبردی سردار اشتری را در حوزه اجتماعی به عنوان چراغ راه اجرایی کنیم.

معاون اجتماعی ناجا همچنین تصریح کرد: بررسی وضعیت موجود در سال ۹۹، میزان پیشرفت در حوزه اجتماعی و بررسی اولویت های ابلاغی سال ۱۴۰۰ نیز از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی تخصصی است.

حاجیان با اشاره به افتتاح قرارگاه فضای مجازی ناجا گفت: باید بتوانیم در رسانه نقش فعال و موثری ایفا کنیم، ناجا باید در این رابطه یک کنش گر فعال باشد؛ در واقع معاونت اجتماعی جایگاه و نقش ویژه ای در اجرای ماموریت های ناجا دارد که اگر این نقش به خوبی ایفا شود ثمرات خوبی نیز برای سازمان به همراه خواهد داشت.

معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه افزایش منزلت پلیس، ارتقاء احساس امنیت در بین مردم و پیشگیری اجتماعی از وظایف مهم و حساس معاونت اجتماعی است، افزود: با بهره از تدابیرفرمانده ناجا و استفاده از ظرفیت های موجود بتوانیم تغییراتی را در حوزه اجتماعی بوجود بیاوریم چرا که قطعا در برآوردهای اجتماعی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

لزوم تلاش برای ساخت پلیس در تراز انقلاب اسلامی

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در بیست و سومین گردهمایی تخصصی معاونین و مدیران حوزه اجتماعی ناجا با تاکید بر لزوم تلاش همگانی برای ساخت نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی گفت: معاونت اجتماعی ناجا زبان گویای مردم باشد و فعالان این حوزه به گونه ای اقدام کنند که مردم با دل و جان پذیرای نظم و انضباط پذیری اجتماعی شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا ادیانی ادامه داد: نباید جاذبه های دنیوی ما را از کار اصلی مان غافل کند و همه باید به ساخت نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی که مطالبه و انتظار مقام معظم رهبری "مدظله العالی" است، کمک کنیم.

وی با بیان اینکه جز سربازی مقام معظم رهبری و خدمت به سبزپوشان ناجا دغدغه ای ندارم، تاکید کرد: همه باید برای اعتلاء و منزلت نیروی انتظامی تلاش و انقلابی عمل کنیم.

ادیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر اینکه نیروی انتظامی، تنها نیروی مسلح اجتماعی است، ادامه داد: ماموریت های معاونت اجتماعی ناجا مهم و اثرگذار است، به طوری که باید همت کنیم تا بعد اجتماعی ناجا تقویت شود.

وی با بیان اینکه فلسفه معاونت اجتماعی متمایز از سایر بخش ها و رده ها است، خطاب به مدیران حوزه اجتماعی ناجا تاکید کرد: زبان گویای مردم بشوید؛ طوری کار کنید که مردم با دل و جان پذیرای نظم و انضباط پذیری اجتماعی شوند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا اضافه کرد: قوانین و مقررات را می توان با بهره گیری از فرآیند «اجتماعی شدن» ترویج داد؛ بنابراین شایسته است که معاونت اجتماعی ناجا با توسل بر اقدامات اجتماعی و فرهنگی اثرگذار و آموزش های صحیح به گونه ای عمل کند که مردم با اشتیاق خود قوانین و مقررات را رعایت کنند.

وی بر لزوم انعکاس و انتشار ماموریت های متنوع و گستردگی نیروهای خدوم و زحمتکش پلیس تاکید کرد و گفت: باید سازوکاری صحیح و هوشمندانه برای تحقق این مهم انتخاب کنیم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =