۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 84249782
۰ نفر

برچسب‌ها

۳ ملی‌پوشان شمشیربازی به روسیه و قطر می‌روند

تهران- ایرنا- فدراسیون شمشیربازی اعلام کرد: ۳ ملی‌پوش اسلحه اپه و فلوره به روسیه و قطر می‌روند.

به گزارش ایرنا، جام جهانی شمشیربازی در اسلحه اپه ۲۹ اسفندماه در کازان روسیه برگزار خواهد شد و کشور قطر نیز از ششم فروردین ماه میزبان مسابقات گرندپری در رشته فلوره است. فدراسیون شمشیربازی ایران تصمیم گرفته تا برای حضور در این مسابقات ۲ نماینده را به همراه مربی به روسیه و قطر اعزام کند.  

بنا به اعلام فدراسیون شمشیربازی در اسلحه اپه ۲ ورزشکار همنام به اسم  «محمد رضایی» به همراه «علی یعقوبیان» سرمربی تیم ملی به مسابقات جهانی روسیه اعزام خواهند شد و همچنین در اسلحه فلوره «علیرضا ادهمی» با هدایت «محمد میرمحمدی» در گرند پری قطر شرکت می‌کند.

این اعزام‌ها در حالی است که فدراسیون در نظر داشت تا ملی‌پوشان این ۲ رشته را به مسابقات زون آسیا اعزام کند اما با لغو آن مسابقات فدراسیون تنها به مسابقات قطر و روسیه اکتفا کرد.  

تیم اسلحه سابر ایران که اسفندماه سال گذشته موفق به کسب سهمیه تیمی المپیک شده بود تا چند روز دیگر به مسابقات جهانی مجارستان اعزام می‌شود. این مسابقات آخرین مرحله گزینشی برای سابریست‌های جهان به شمار می‌رود تا مجوز حضور در توکیو را کسب کنند. تیم کره‌جنوبی به عنوان تیم نخست جدول سابر و ایران به عنوان تیم برتر قاره کهن،   سهمیه حضور در توکیو را کسب کردند. البته تیم چین که عنوان‌دار المپیک است به خاطر کسب سهمیه ایران از حضور در توکیو بازماند.

در قاره اروپا نیز از بین تیم‌های فرانسه و روسیه یک تیم موفق به حضور در المپیک خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =