نمایشگاه صنایع دستی زندانیان افتتاح شد

تهران- ایرنا- نمایشگاه صنایع دستی «حامی» - عرضه تولیدات زندانیان سراسر کشور - امروز (چهارشنبه ) افتتاح شد و به مدت یک ماه در مرکز خرید قلهک برپا است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار قضایی ایرنا، همه محصولات آن توسط زندانیان تهیه شده که تابلوهای مسی، ظروف آبگینه، کیف‌های چرمی دست دوز، ظروف میناکاری، میزهای کنده‌کاری شده با چوب و چرم، ظروف فیروزه‌کوبی، تابلوهای فرش و معرق از جمله صنایعی هستند که در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

این نمایشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور غلامعلی محمدی قائم مقام حوزه ریاست قوه قضاییه، خسرو مختاری مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان و علیرضا نبی کارآفرین نمونه که تاکنون بیش از هزار زندانی را مشغول به کار کرده است، همچنین مدیران واحدها و شرکت‌های تابعه بنیاد تعاون زندانیان افتتاح شد.

غلامعلی محمدی قائم مقام حوزه ریاست قوه قضاییه در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهارداشت: کیفرشناسان چهار هدف عمده را برای زندانی کردن زندانیان در نظر دارند؛ تنبیه، تشفی خاطر بزه دیده ‌و عبرت دیگران اما مهمترین هدفی که برای اعمال مجازات زندانیان دنبال می‌شود، اصلاح و تربیت است.

وی با بیان اینکه اصلاح و تربیت مهمترین رویکرد سازمان زندان‌ها است افزود: تبلور عینی این اقدام در بنیاد تعاون زندانیان و ایجاد اشتغال و حرفه آموزی برای زندانیان آشکارا می توان ملاحظه کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه و عرضه تولیدات زندانیان در واقع ارائه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه زندانیان و پررنگ جلوه دادن نقش اشتغال و حرفه آموزی و توجه به مهمترین رویکرد زندان‌بانی که همانا اصلاح و تربیت است.

قائم مقام حوزه ریاست قوه قضائیه با اشاره به اینکه زندان‌ها قابلیت زیادی دارد گفت: زندانیان باید در مدت حضور در زندان به کار مشغول شوند و حرفه ای بیاموزند تا بعد از خروج از زندان از آن آموزش‌ها بهره مند شوند.

وی با اشاره به اقدامات بنیاد تعاون زندانیان اظهار داشت: بنیاد تعاون زندانیان می‌تواند در خودکفایی و کمک به معیشت زندانیان در زندان و خانواده‌های آنها نقش بی‌بدیل داشته باشد.

محمدی ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه در استان‌ها به صورت گسترده‌تر برگزار شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =