دبیر فدراسیون: فعالیت‌های بین‌المللی سوارکاری افزایش خواهد یافت

تهران - ایرنا- دبیر فدراسیون سوارکاری گفت: امیدواریم بعد از واکسیناسیون سراسری، فعالیت‌های بین‌المللی این رشته همانند گذشته افزایش یابد.

«محمد کاظمیان» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا با بیان اینکه ویروس کرونا در یکسال اخیر به رشته سوارکاری آسیب زیادی زد، اظهار داشت: فعالیت بین‌المللی فدراسیون سوارکاری کشور زیاد شده بود که با شیوع بیماری کرونا لطمه فراوانی به این فعالیت‌ها و شناخته شدن جایگاه ایران در عرصه‌های بین المللی وارد شد و بطور کلی مسابقات مانند سایر کشورها کمتر شد.

کاظمیان ادامه داد: در حال حاضر برای سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی کردیم تا بعد از واکسیناسیون، مسابقات انتخاب تیم ملی را برگزار کنیم. ایران میزبانی مسابقات هنرهای رزمی با اسب را نیز برعهده گرفته است.

به گفته دبیر فدراسیون سوارکاری،  برنامه‌هایی هم برای آماده کردن سوارکاران برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در چین تدارک دیدیم و از سال آینده در رشته‌های پرش با اسب، درساژ و سه روزه در تیمی و انفرادی ۱۰ سوارکار را به این بازی‌ها اعزام می‌کنیم.

وی افزود: فدراسیون سوارکاری بسیاری از فعالیت‌های ورزشی و آموزشی را در شرایط کرونایی به صورت مجازی انجام می‌دهد که این موارد می‌تواند برای پایین آوردن هزینه و رشد  و توسعه سوارکاری تاثیرگذار باشد. آموزش مجازی نیز متناسب با سطح هر استان برای ارتقای سوارکاری برگزار می‌شود و مفید است و دیگر نیازی نیست که کلاس‌های عمومی برپا کنیم تا سوارکاران یک جا گرد هم آیند و هزینه‌های زیادی متقبل شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =