تریبیون: اتهام نتانیاهو سنگ‌اندازی در مسیر برجام و بایدن است

اسلام‌آباد-ایرنا- روزنامه "اکسپرس تریبیون" پاکستان، رژیم صهیونیستی را از عوامل اصلی تامین مالی تروریسم در منطقه دانست و با اشاره به فرافکنی اخیر نتانیاهو علیه ایران نوشت:این اتهام سنگ‌اندازی نتانیاهو در مسیر تلاش‌های بایدن برای بازگشت به برجام است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی زبان روز چهارشنبه در سرمقاله خود با عنوان «اسراییل در مقابل ایران» به اتهامات تازه نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران و ماجرای حمله به یک کشتی اسراییلی پرداخت و افزود: نتانیاهو بار دیگر مانند اکثر ادعاهای خود بدون هیچ مدرکی ایران را متهم می‌کند، تلاشی که وی بیش از ۲۰ سال انجام داده تا ایران را وارد جنگ کند و همزمان آمریکا را نیز مجبور کند تا به نیابت از اسراییل وارد این رویارویی شود.

در این سرمقاله آمده است: نتانیاهو که یکی از بزرگترین حامیان خود (ترامپ) را در کاخ سفید از دست داده است اکنون برای نابودی برجام دندان تیز کرده و تلاش دارد در مسیر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا سنگ‌اندازی کند.

تریبیون افزود: کشتی اسراییلی که ظاهرا مورد هدف قرار گرفته هیچ برجستگی نظامی و سیاسی فراتر از مالکیت آن نداشته و با این وجود که خسارت چندانی نیز دیده نمی‌شود، نتانیاهو درصدد پخش فرافکنی‌های خسته کننده (علیه ایران) است.

به نوشته این روزنامه پاکستانی، اسراییل سابقه طولانی در زمینه تامین مالی تروریسم دارد که مهم‌ترین آن مربوط به گروه ضدایرانی جندالله است. منفجر شدن یک کشتی اسراییلی بدون حتی یک مصدوم کافی است تا تل آویو حمله به ایران را توجیه کند، همانطور که تهاجم به سوریه به بهانه مقابله با ایران توسط رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

اکسپرس تریبیون تاکید کرد: در کم‌ترین حالت، طرح حمله به کشتی می‌تواند ترفند نتانیاهو برای به خطر انداختن تلاش جو بایدن جهت بازگرداندن آمریکا به توافق هسته‌ای ایران باشد، توافقی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای نابودی آن دندان تیز کرده است.

در این سرمقاله آمده است: فعالیت‌های سیاسی نتانیاهو نیز وجود دارد، جایی که وی مجبور به حفظ جایگاه خود در انتخابات و نخست وزیری و همزمان ادامه فرآیند قضایی مرتبط با اتهام فسادمالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

بنیامین نتانیاهو که دولت اشغالگرش بعد از سقوط حامی اصلی یعنی دونالد ترامپ در بدترین وضعیت سیاسی به سر می‌برد و ناکامی‌های اقتصادی او هم اعتراض مردم را در پی داشته است، در یک فرافکنی آشکار و بدون ارایه هیچ سندی ایران را متهم به دخالت در انفجار کشتی این رژیم در دریای عمان کرد.

این ادعا پیشتر هم از سوی بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تکرار شده بود اما او در عین حال اذعان کرد که برای اثبات این ادعا به انجام تحقیقات بیشتر نیاز است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =