افزایش درآمد پایدار اولویت شهرداریها قرار گیرد

گناباد-ایرنا- مدیر کل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری خراسان رضوی گفت: شهرداریها باید با ایجاد سیستمهای یکپارچه سازی هوشمد و مدیریت جامع، افزایش درآمدهای پایدار و کسب رضایت شهروندان را در اولویت اقدامات خود قرار دهند.

علیرضا خادم پیر روز چهارشنبه در جلسه تودیع و معارفه شهردار گناباد افزود: شهرداریها باید با تشکیل کمیته های سرمایه گذاری و رفع مشکلات و ایجاد زیرساختهای لازم و افزایش درآمد پایدار برای توسعه و عمران شهری تلاش کنند و تامین این درآمدها در قالب خدمات مختلف را به دوش مردم نیندازند و در صورت فقدان توجه به این مساله اختلافات و مشکلات اجتماعی در شهر افزایش می یابد.

وی ادامه داد: سرانه کنونی خدمات شهری برای هر یک از شهروندان گنابادی در طول سال حدود هفت میلیون ریال است که باید با افزایش درآمد پایدار شهری این سرانه به ۳۰ میلیون ریال افزایش پیدا کند.

مدیر کل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری خراسان رضوی رفع مشکلات دفع پسماندها را از مشکلات مهم شهری ذکر کرد و گفت: باید با جمعآوری روزانه و مرتب پسماندها و افزایش هم افزایی با سایر بخشها و توسعه کمی و کیفی فعالیتهای عمرانی و اصلاح هندسی معابر و اقدامات زیربنایی برای افزایش رضایتمندی مردم و شهروندان تلاش کرد.

خادم پیر جذب نیروی خارج از ضابطه را از مشکلات مهم شهرداریها ذکر کرد و افزود: این مساله موجب افزایش هزینه کرد اعتبارات جاری آنها می شود اما اگر نیروها در چارچوب قانون جذب شوند ۷۰ درصد درآمدها در بخش عمرانی و ۳۰ درصد در بخش جاری اختصاص می یابد که این مساله افزایش رضایتمندی مردم را به همراه دارد.

وی سرعت بخشی در تکمیل پارک بانوان گناباد را از ضرورتهای مهم خدماتی و عمرانی این شهر برشمرد.

فرماندار گناباد هم مجموع مصوبه های شوراهای شهری و روستایی این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون را ۳۸۴ مصوبه برشمرد و گفت: درصد بسیار کمی از این مصوبات برگشت داده شده است.

حامد قربانی افزود: ۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از ابتدای امسال تاکنون از محل اعتبارات تملک دارایی ها به شهرداریهای این شهرستان تخصیص یافته است.

وی تاکید کرد: ساماندهی کال ناصر خسرو و صنوف آلاینده شهری و سرعت بخشی در تکمیل شهرک کارآفرین باید مورد توجه شهرداری و شورای اسلامی شهر گناباد قرار بگیرد.

در پایان این جلسه حمید زارع حسینی به عنوان شهردار گناباد معرفی و از خدمات مهران حسین زاده و علی اکبر بهزادیان در مدت تصدی شهرداری و سرپرست شهرداری این شهر قدردانی شد.

حمید زارع حسینی پیش از این شهردار شهر یونسی از توابع شهرستان بجستان بوده است.

شهرستان گناباد با ۲ بخش مرکزی و کاخک و چهار شهر گناباد، کاخک، بیدخت و روشناوند و بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۵۵ هزار نفر از جمعیت این شهرستان در مناطق شهری و بقیه در ۱۱۲ روستا ساکن هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha