امیرعبداللهیان درگذشت روحانی لبنانی را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در پیامی درگذشت شیخ «احمد الزین» از علمای برجسته اهل سنت لبنان و رییس هیات امنای جمعیت علمای مسلمان این کشور را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با صدور پیامی ، درگذشت شیخ «احمد الزین» از علمای برجسته اهل سنت لبنان و رئیس هیات امنای جمعیت علمای مسلمان این کشور را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: شیخ احمد الزین با مواضع ضد صهیونیستی در منطقه شناخته می شد و مقاومت را تنها راه آزادی فلسطین و قدس شریف می دانست. 

در ادامه این پیام بیان شده است: وی در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی بارها هدف تهدید به ترور قرار گرفت و انقلاب اسلامی ایران را پرچمدار کرامت انسانی و دفاع از مظلومین و احیاگر تمدن نوین اسلامی می خواند، شیخ احمد الزین قاضی دینی اهل سنت شهر صیدا و رییس هیئت امنای تجمع علمای مسلمین از یاران صمیمی امام موسی صدر و مقاومت بشمار می رفت.
امیرعبداللهیان بیان کرد: نقش ایشان در مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین و امنیت و ثبات منطقه بسیار مهم بود، بی تردید تداوم راه این عالم وارسته تا آزادی کامل سرزمین های اشغالی و قدس شریف رسالتی قطعی است، ارتحال این مجاهد نستوه و عالم فرهیخته را به ملت مقاوم لبنان ، جمعیت علمای لبنان ، گروههای مقاومت و خانواده مرحوم تسلیت می گویم.

شیخ احمد الزین در الأزهر تحصیل کرده بود و پس از بازگشت از مصر در سال ۱۹۶۰ خطیب جمعه مسجد جامع العمری در بیروت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha