انتقاد استاندار تهران از روند کند جمع‌آوری کودکان خیابانی

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: روند اجرای طرح جمع آوری کودکان خیابانی در سطح پایتخت که از شهریور ماه آغاز شده‌بود، به دلیل نبود هم‌افزایی بین دستگاه‌های متولی، کند است.

به گزارش ایرنا،  انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در بیستمین جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان تهران افزود: از شهریور سال‌جاری  طرح جمع آوری کودکان خیابانی در تهران کلید خورد و در سه مرکز غربالگری که مجهز به اسکن عنبیه چشم برای شناسایی این کودکان بود، این کودکان ساماندهی شدند.

وی یادآورشد: در مجموع ۶۲۴ کودک خیابانی جمع آوری شدند که از این تعداد ۵۲۴ کودک از اتباع خارجی بودند.

محسنی بندپی اظهارداشت: روند اجرای طرح جمع آوری کودکان خیابانی که در شهر تهران از شهریور ماه آغاز شده، کند است و هفته آینده جلسه ای با محوریت فرمانداری تهران برای هم افزایی بین دستگاه های متولی برگزار می شود.

استاندار تهران گفت: ۴۴۸ کودک از مراکز اسکان موقت و غربالگری ترخیص شدند اما برخی کودکان اتباع به صورت غیرقانونی در ایران حضور دارند و همین کار را دشوار می کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۲ کودک اتباع در مرکز اسکان موقت حضور دارند و از ۴۴۸ کودک ترخیص شده ۱۲ کودک، بازگشت به خیابان داشتند که از این  تعداد سه کودک ایرانی بودند.

محسنی بندپی ادامه داد: در روزهای منتهی به پایان سال بدون شک با حجم زیادی از کودکان خیابانی در تهران مواجه خواهیم بود و با توجه به تکمیل ظرفیت و محدودیت مراکز غربالگری تهران باید در این خصوص پیش بینی های لازم انجام شود.

استاندار تهران گفت: آمار جمع آوری کودکان کار رضایتبخش نیست و اداره کل بهزیستی بطور میانگین از شهریور ماه تاکنون روزانه ۲ کودک خیابانی را جمع آوری کرده است.

وی اضافه کرد: یک هزار و ۵۰۰ کودک خیابانی در سال ۹۶ در شهر تهران جمع آوری شد، در حالی که بهزیستی استان مراکز غربالگری فعلی را نیز در اختیار نداشت.

طرح جمع آوری کودکان کار و خیابانی از سر چهارراه های پایتخت سال گذشته نیز به مدت سه ماه اجرا و سپس به علت نبود مکان کافی برای نگهداری و ساماندهی آنان و اعتبار مناسب برای ادامه کار، متوقف شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha