۱۳ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84249669
۰ نفر

برچسب‌ها

لاسجرد به مرحله نهایی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب راه یافت

سمنان- ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: روستای «لاسجرد» استان سمنان به دلیل برنامه‌ها و فعالیت‌های ترویج کتابخوانی در روستا، بین ۵۵ نامزد نهایی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور قرار گرفت.

ابوالفضل صادقی‌نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: فعالیت‌ها و طرح‌های ارسالی به این جشنواره با همکاری بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و کتابخانه‌ها بود و ۲ هزار و ۵۰  روستا و آبادی عشایری از ۳۰ استان در هفتمین دوره از جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور شرکت کردند که ۲۰ اثر از استان سمنان بود.

وی افزود: داوری جشنواره بر اساس شاخص‌های متعدد، ازجمله ارزیابی فعالیت هر روستا بر اساس نیازهای محلی، آیین‌های بومی و ارزش‌های دینی و ملی و همچنین جلب مشارکت مردمی و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی برای تامین هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری انجام شد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان کرد: همچنین طراحی یا اجرای برنامه برای زنان، کودکان و نوجوانان نیز از دیگر شاخص‌های تاثیرگذار جشنواره است.

وی ادامه داد: برخورداری برنامه و شیوه اجرای آن از خلاقیت و نوآوری، قابلیت الگوبرداری و استمرار و مداومت برنامه‌ها، اهتمام ویژه به توسعه و تجهیز فضاها و بناهای حوزه کتاب روستاها در برنامه‌های طراحی شده، قابلیت و ضمانت اجرا داشتن برنامه‌های ترویج کتابخوانی از دیگر مولفه‌های قابل اعتنای برنامه‌ها و فعالیت‌های ترویج کتابخوانی در مناطق روستایی و عشایری بود.

صادقی‌نژاد گفت: با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا و انجام فعالیت‌های ترویج کتابخوانی در فضای مجازی و بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای ادامه فعالیت‌های ترویج به روستاها و مروجانی که استفاده حداکثری از  این ظرفیت داشتند نیز مورد توجه قرار گرفته است و  در داوری‌ها به این نوع اقدام‌ها و فعالیت‌ها امتیاز قابل توجهی داده شده است.

به گزارش ایرنا، فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب اول پاییز ۱۳۹۹ منتشر شد و فرصت ارسال آثار تا پایان دی بود. در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۱۰ روستا برگزیده و ۱۵  روستا نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند و به هر یک از روستاها و آبادی‌های عشایری دوستدار کتاب جوایزی تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال اهدا می‌شود.

۵۵ نامزد راه یافته به مرحله نهایی به این رویداد فرهنگی در سایت شبکه ترویج کتابخوانی ایران به آدرس  اینترنتی  " http://bookpromotion.ir/"  قابل مشاهده است.

روستای لاسجرد در شهرستان سرخه استان سمنان و در ۳۵ کیلومتری غرب مرکز استان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =