فرمانداران  مُر قانون را برای همه نامزدهای انتخاباتی رعایت کنند

قزوین- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان قزوین با اشاره به اینکه فرمانداری مجری قانون انتخابات است ، گفت: فرمانداران باید مرّ قانون را برای همه نامزدهای انتخابات اعمال کنند.

به گزارش ایرنا ، اسدالله حمزه ئی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری ستاد انتخابات در شهرستان آوج با اشاره به در پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰  افزود:  فرمانداران و بخشداران از هم اکنون برای ایجاد شور و رقابت انتخاباتی برنامه ریزی و تلاش کنند.
وی اظهار داشت: انتخابات یک رویداد سیاسی مهم برای تعیین سرنوشت کشور است که با مشارکت حداکثری مردم محقق می شود.
این مسوول با بیان اینکه دغدغه مسوولان ارشد نظام برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی است ، تاکید کرد: ‌همه مقدمات قانونی برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در زمان قانونی فراهم می شود.
حمزه ئی تصریح کرد: وظیفه مجریان انتخابات برگزاری انتخاباتی سالم ، پرشور، امن با تکیه بر قانون و رعایت بی طرفی است و  فرمانداران و بخشداران باید زمینه حضور سلایق مختلف سیاسی را در انتخابات فراهم کنند.
وی با تاکید بر رصد تحرکات انتخاباتی در شهرستان ها افزود: سامانه جامع اخبار انتخاباتی استان و شهرستان ها راه اندازی شده و اخبار تحرکات انتخاباتی استان در این سامانه بارگذاری می شود.

فرماندار شهرستان نیز آوج گفت: باید با برگزاری انتخاباتی سالم و بدون حاشیه اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش بگذاریم.
نصرت اله علیرضایی افزود: با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای افزایش مشارکت مردم و برگزاری انتخاباتی پرشور تلاش خواهیم کرد.
وی اظهار داشت : اعضای ستاد انتخابات شهرستان موظف هستند همه وظایف و ماموریت های خود اعم از پشتیبانی، امور حقوقی، فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و نظارت را با محوریت قانون در کل فرایند انتخابات به نحو مطلوب انجام دهند.
علیرضایی  اضافه کرد: بی‌طرفی مجریان در انتخابات از مهمترین اولویت‌ها در بکارگیری نیروها در شعب است که مدنظر ستاد انتخابات خواهد بود.
 وی با اشاره به‌ضرورت تعامل و هماهنگی هیئت‌های اجرایی و نظارت، تصریح کرد: صلابت و سلامت انتخابات در تعامل و هماهنگی هیئت نظارت و هیئت اجرایی است
فرماندار شهرستان آوج بر آموزش دست اندر کاران انتخابات بویژه فناوری اطلاعات تاکید کرد و افزود: از افرادی که در دوره های گذشته عملکرد مطلوبی داشتند بهره کافی برده شود.
انتخابات سال ۱۴۰۰ یک هزار و ۲۷۷ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و یک هزار و ۵۶۶ شعبه برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش بینی شده است.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا  ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در قزوین نیز برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =