جاماندگان ثبت‌نام کنکور ۱۲۰ هزار تومان جریمه می‌شوند

تهران- ایرنا- مهلت ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۰ امشب به پایان می رسد و داوطلبانی که بعد از این مهلت درخواست نام نویسی در این آزمون را داشته باشند، ۱۲۰ هزار تومان جریمه می شوند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، مهلت ثبت نام در آزمون سراسری ۱۴۰۰ که از ۱۰ اسفندماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده بود، ساعت ۲۴ امشب (چهارشنبه) به پایان می رسد.

براساس اعلام فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور به ایرنا، در مهلت دوم ثبت نام آزمون سراسری تاکنون ۴۴ هزار و ۵۲۸ نفر ثبت نام کرده اند و جمع تعداد ثبت نام کنندگان به عدد یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۲۴۲ داوطلب رسیده است.

آزمون سراسری ۱۴۰۰ برای دوره های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه برگزار می شود.

بر اساس مصوبه هیأت دولت، داوطلبان کنکورهای ۱۴۰۰ به بعد در صورتی که بعد از پایان مهلت ثبت نام، اقدام به نام نویسی در آزمون کنند، مشمول جریمه ۱۲۰ هزار تومانی خواهند شد که به خزانه دولت واریز می شود.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام فقط به صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان و پرداخت مبلغ ۵۴ هزار تومان به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام کنند.

چنانچه فرد متقاضی ثبت‌نام در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی باشد، باید به ازای هر گروه آزمایشی، ۵۴ هزار تومان دیگر از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند.

طبق اعلام پیشین شورای سنجش و پذیرش دانشجو و سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور سال ۱۴۰۰ فقط برای داوطلبان نظام جدید برگزار می شود؛ علاوه بر این، سهمیه های کنکور در آزمون ۱۴۰۰ هیچ تغییری در مقایسه با سال های گذشته ندارد و مانند دوره های گذشته برای داوطلبان اعمال می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =