کنکور دکتری ۱۴۰۰ آغاز شد

تهران- ایرنا- فرایند برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۰ با رقابت ۱۸۵ هزار و ۶۹ داوطلب در ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، کنکور دکتری ۱۴۰۰با توجه به ادامه روند شیوع ویروس کرونا در کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت هشت صبح امروز جمعه ۱۵ اسفندماه در ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهر کشور کلید خورد.

فاصله گذاری اجتماعی بین صندلی های داوطلبان  یک و نیم متر و در شهرهای استان خوزستان به ۲ متر افزایش یافته است.

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده، آزمون فقط در حوزه های دارای سیستم تهویه مناسب برگزار می شود؛ البته به علت سردی هوا، صندلی داوطلبان کنار پنجره ها و سیستم های تهویه قرار نمی گیرد. طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ماسک به تعداد داوطلبان در حوزه های برگزاری توزیع می شود تا اگر داوطلبی ماسک نداشت یا نیازمند تعویض ماسک بود، از برگزارکنندگان آزمون در محل دریافت کند.

بر اساس خوداظهاری داوطلبان، کنکور دکتری ۱۴۰۰ تعداد ۵۲ داوطلبان کرونایی در سطح کشور دارد و کنکور این گروه از متقاضیان در بیمارستان های مورد نظر وزارت بهداشت، برگزار می شود.

درهای حوزه های امتحانی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه برای جلوگیری از تجمع داوطلبان گشوده شد و بازرسی بدنی با راکت و گیت صورت گرفت.

در حوزه های برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۰، اتاق های مجزایی برای داوطلبانی که شاید چند ساعت قبل از آزمون دچار علایم سرماخوردگی شده باشند، در نظر گرفته شده است.

بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، نتیجه اول کنکور دکتری ۱۴۰۰ دهه اول اردیبهشت ماه، انتخاب رشته اینترنتی برای داوطلبان مجاز شده از نیمه اردیبهشت ماه و نتیجه نهایی این آزمون نیمه اول شهریورماه منتشر می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =