کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان به زلزله‌زدگان سی‌سخت و دنا

تهران- ایرنا- معاون بنیاد مستضعفان جزئیات کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان برای تامین مسکن و لوازم‌خانگی زلزله زدگان تحت پوشش بهزیستی در شهرستان دنا و منطقه سی‌سخت را تشریح کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از بنیاد مستضعفان، «محسن منصوری» با اشاره به کمک‌های اخیر بنیاد مستضعفان به زلزله زدگان شهرستان دنا و منطقه سی‌سخت اظهار داشت: به‌دنبال وقوع زمین لرزه اخیر در منطقه سی‌سخت و شهرستان دنا و تخریب منازل و لوازم‌خانگی برخی از ساکنان، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساخت و بازسازی منازل آسیب دیده و لوازم‌خانگی تخریب شده خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی در این مناطق، بیش از چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان را به صورت بلاعوض پرداخت کرد.

مدیرعامل بنیاد علوی ادامه‌داد: بر اساس آمار ارسالی از سوی سازمان بهزیستی، در این حادثه تلخ ۴۸ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی به‌طور کامل تخریب شده، ۲۲۸ واحد مسکونی نیازمند تعمیر و بازسازی است و لوازم‌خانگی بیش از ۲۵۰ خانوار تحت پوشش نیز تخریب کامل شده یا بخشی از آن تخریب شده است.

وی گفت: بنیاد مستضعفان بر همین اساس برای همه خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی که منازل‌شان به صورت کامل تخریب شده، ۲۰ میلیون تومان بلاعوض و برای خانه‌های نیازمند تعمیر ۱۰ میلیون تومان پرداخت کرد. همچنین این بنیاد برای تامین لوازم‌خانگی منازلی که به‌طور کامل تخریب شده ۱۰ میلیون تومان و برای خانه‌هایی که بخشی از لوازم‌خانگی آنها تخریب شده پنج میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت کرد.

به گفته منصوری، بنیاد مستضعفان علاوه بر این کمک‌ها، سیمان رایگان برای بازسازی مناطق آسیب دیده از این زلزله را تامین خواهد کرد و در روزهای ابتدایی این حادثه نیز یک محموله امدادی معیشتی را برای زلزله زدگان سی‌سخت ارسال کرده بود.

به گزارش ایرنا، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه  چهارشنبه شب (۲۹ بهمن ۹۹) شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است. این حادثه تلفات جانی نداشت اما ده‌ها مصدوم بر جای گذاشت و به صدها واحد مسکونی خسارت زد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha