جنب و جوش احزاب فارس در آستانه فصل انتخابات ۱۴۰۰

شیراز-ایرنا-تحرکات احزاب و گروه‌های مختلف وابسته به دو طیف اصلی اصولگرایان و اصلاح طلبان در استان فارس و کلانشهر شیراز در روزهای اخیر نشان از آمادگی اعضای دو جناح اصلی برای گرم کردن تنور انتخابات دارد.

تعدادی از احزاب رسمی استان فارس در روزهای اخیر فراخوان های رسمی و غیررسمی در فضای عمومی جامعه منتشر کرده اند و جدای از این برخی افراد و چهره های شناخته شده و گاه ناشناس در فضاهای غیررسمی و شبکه‌های اجتماعی برای نشستن بر کرسی پارلمان‌های شهری و شوراهای روستایی و عشایری این استان اعلام آمادگی آمادگی کرده‌ و خود را برای رقابت در این عرصه آماده می‌کنند.

فراخوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شیراز 

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شیراز(اصولگرایان) در روزهای اخیر با اعلام آمادگی این ائتلاف فراگیر برای بررسی نامزدهای شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نامزدهای انقلابی و متعهد می‌توانند در صورت تمایل، سوابق اجرایی خود را  تا ۲۸ اسفند ماه ۹۹ ارسال کنند.

مجید فروردین به خبرنگاران اعلام کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شیراز پس از بررسی اولیه سوابق، از چند برابر نامزدهای مورد نیاز برای ارائه برنامه دعوت می‌کند.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شیراز اضافه کرد: این شورا بر اساس شاخص‌های تدوین شده افراد واجد شرایط را با رویکرد جوان‌گرایی انتخاب و فهرست نهایی را به مردم  شریف و ولایتمدار شیراز معرفی خواهد کرد.

جبهه اصلاحات فارس آغاز به کار کرد

جبهه اصلاحات استان فارس نیز با هدف فعالیت رسمی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد ۱۴۰۰ با حضور بیست حزب اصلاح طلب استان فارس آغاز به کار کرد.

آیین نامه فعالیت جبهه اصلاحات فارس نیز شامگاه سه شنبه ۱۲ اسفندماه به تصویب اعضا رسید و ابراهیم‌صبوری از حزب ندای ایرانیان به عنوان رییس، عبدالحمید ناصرپور از مجمع نیروهای خط امام(ره) نایب رییس، شکرالله بهادری از مجمع فرهنگیان ایران اسلامی به عنوان دبیر و صادق آرامش از انجمن اسلامی پزشکان به عنوان منشی هیات رییسه و لیلا فاضلی رییس شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب به عنوان عضو هیات رییسه انتخاب شدند.

زمان بندی و روش ثبت نام انتخابات ۱۴۰۰ در شیراز 

فرماندار و رییس ستاد انتخابات شهرستان شیراز نیز در روزهای اخیر زمان بندی و نحوه ثبت نام الکترونیک و حضوری انتخابات ۱۴۰۰ را در این شهرستان اعلام کرد.

محمدرضا امیری، با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر از چهارشنبه (بیستم اسفندماه ۹۹) آغاز می‌شود، گفت: داوطلبان تا پایان وقت اداری سه‌شنبه (بیست و ششم اسفند) به مدت هفت روز، برای نام نویسی فرصت دارند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان شیراز، با اشاره به چهار روش پیش‌بینی شده برای ثبت نام اولیه، اظهار داشت: داوطلبان می‌توانند از طریق نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن )تلفن همراه بارگذاری شده در پرتال وزارت کشور و همچنین نسخه دسکتاپی (کامپیوتر) اقدام به ثبت نام کرده و پس از دریافت کُد رهگیری، برای تکمیل فرآیند ثبت نام به فرمانداری این شهرستان مراجعه کنند.

امیری افزود: داوطلبان همچنین می‌توانند ضمن مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت، ثبت نام اولیه را انجام دهند و با در دست داشتن کُد رهگیری، مرحله ثبت نهایی را در محل فرمانداری شهرستان شیراز تکمیل کنند.

به گفته وی، یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی داوطلبان برای نام نویسی، مراجعه حضوری آنان از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعدازظهر به فرمانداری شهرستان شیراز و انجام همه فرآیندهای ثبت نام در این مکان است. 

رییس ستاد انتخابات شهرستان شیراز، ابراز امیدواری کرد که با مراجعه تدریجی داوطلبان در مدت هفت روز مهلت تعیین شده برای ثبت نام، شاهد عدم ازدحام جمعیت و رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی با هدف حفظ سلامت مراجعان و ثبت نام کنندگان باشیم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

استان فارس به ۳۶ شهرستان، ۹۴ بخش و ۱۱۳ شهر تقسیم شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =