برگزاری ۳۱۰ هزار نفر ساعت دوره‎ های توانمندسازی دانشجویان

تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه دانشگاه فرهنگیان از برگزاری ۳۱۰ هزار نفر ساعت دوره های آموزشی توانمندسازی دانشجویان برای نخستین بار در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان در بیست و ششمین اجلاس مشترک سراسری سرپرستان مدیریت های استانی با اعلام مثبت ارزیابی شدن آموزش های مدیریت بالندگی حرفه ای مطابق با پژوهش دانشگاه تهران، افزود: برای نخستین بار طی سال جاری بیش از ۳۱۰ هزار نفر ساعت دوره های آموزشی توانمندساز توسط مدیریت بالندگی حرفه ای در دانشگاه برگزار شد.

وی کسب رتبه های فاخر معاونت های فرهنگی و اجتماعی و پژوهش و فناوری این دانشگاه را در راستای انجام اقدامات و فعالیت های مثبت و اثربخش قابل تقدیر خواند.

مسوول برگزار کننده آزمون اصلح دانشگاه فرهنگیان، اطلاع رسانی به موقع در خصوص آزمون اصلح ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه ویژه افراد متقاضی استخدام در آموزش و پرورش  را بسیار  مهم توصیف کرد و یادآور شد: تحقق راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ضروری است. در بند ۴-۱۱ این سند به صراحت نسبت به سنجش صلاحیت حرفه ای معلمان تاکید شده است.

کچوئیان یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش  دانشگاه فرهنگیان را مجری برگزاری دوره های آموزشی و آزمون اصلح معرفی کرده است و حق التدریسی ها، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان مهدهای کودک باید با پشت سر گذاشتن ۲ پودمان آموزشی در این دانشگاه و گذراندن دروس پی سی کی( pck ) برای دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای از آزمون اصلح گذر کنند.

وی، تاسیس و راه اندازی کانون ارزیابی در دانشگاه فرهنگیان را از اقدامات جدی و مهم معاونت نظارت دانشگاه برشمرد و گفت: به منظور توسعه سرمایه های مهم دانشگاه برنامه هایی بر اساس خروجی های این کانون ارایه می شود.
وی، اهداف راهبردی و استراتژیک دانشگاه، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، جهش تولید، متناسب با شرایط پاندمی کرونا، توانمند سازی و بهسازی اعضای هیات علمی و مدرسان، شیوه نامه ترفیع آیین نامه ساختار گروه های آموزشی، طراحی کلان برنامه درسی تربیت معلم، طراحی آموزشی محیط های یادگیری برخط، برگزاری جلسات برخط ویژه اعضای هیات علمی و مدرسان با عنوان نقش دانشگاه فرهنگیان در توسعه فرهنگ کارآفرینی و همچنین تبیین ساحت های سند تحول آموزش و پرورش را از جمله مهم ترین محور دوره های برگزار شده مدیریت بالندگی دانشگاه فرهنگیان طی سال جاری برشمرد.
 
دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، تولید پادکست های آموزشی با موضوع توسعه منابع انسانی، رفتار سازمانی را از دیگر فعالیت های مهم مدیریت بالندگی حرفه ای ذکر و خطاب به مدیران استانی شرط صدور مجوز از سازمان مرکزی برای برپایی کارگاه ها و جلسات آموزشی را تاییدیه استان ذکر کرد.
 
کچوئیان سرپرست معاونت نظارت، ارریابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان عملکرد مدیران استانی در راستای تحقق اهداف ره نامه ۴۰ ماده ای دانشگاه را مثبت ارزیابی و با تاکید بر اهتمام بیش از پیش در گردآوری و تکمیل اطلاعات مورد نیاز سامانه HES تا هفته آینده از تقدیر کارکنان فعال دانشگاه در راستای ارزیابی کیفیت و اجرای برنامه های عملیاتی سال جاری خبر داد.

وی ادامه داد:، ارزیابی ماموران آموزشی، سرپرستان شبانه روزی و مدیران گروه، بازدیدهای حضوری و غیر حضوری از مراکز دانشگاه فرهنگیان را از دیگر فعالیت های مهم معاونت نظارت طی سال جاری برشمرد و اظهار داشت: ارزیابی آموزش های الکترونیک در دانشگاه از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی، ارزیابی آموزش های الکترونیک در سال ۹۹ را طی دو مرحله خوب توصیف کرد و گفت: برای رسیدن به وضع ایده آل باید بیش از پیش تلاش کرد.
سرپرست معاونت نظارت، ارریابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان از مدیران استانی خواست با رعایت دستورالعمل و آیین نامه های مربوطه نسبت به انتخاب مدیران گروه در سطح دانشگاه اهتمام ورزند.  

ایجاد بانک اطلاعاتی منسجم در دانشگاه فرهنگیان

در ادامه بیست و ششمین اجلاس مشترک سراسری سرپرستان مدیریت های استانی، ایوب ابراهیمی مدیر کل نظارت و تعالی سازمانی دانشگاه فرهنگیان، نظارت، ارزیابی و کنترل اثربخش را عامل مهم توسعه و اصلاح امور دانشگاه دانست و گفت: ارزیابی عملکرد مستمر از نشانه های پویای یدانشگاه است.

وی، ایجاد بانک اطلاعاتی منسجم از اقلام اطلاعاتی دانشگاه و به روز رسانی آن در پایان هر نیمسال، مسوولیت مدیر استان در قبال صحت و سقم اطلاعات ثبت شده، ضرورت اخذ تایید مسوول منابع انسانی و مسوول آموزش استان قبل از ارسال اطلاعات نیروی انسانی را از اهم فعالیت های استانی در بخش نیروی انسانی سامانه آموزش عالی برشمرد و افزود: ضرورت اخذ تایید مسوول هریک از بخش های دانشگاه قبل از ارسال تایید اطلاعات به سازمان مرکزی دانشگاه نیز دیگر  فعالیت مهم  استان در بخش نیروی انسانی سامانه آموزش عالی است.

خبرنگار: مهرنوش خانزائی

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =