عضو انصارالله یمن:تحریم های آمریکا بر سیاست های مستقل یمن تاثیری ندارد

تهران - ایرنا – عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: تحریم شخصیت های یمنی توسط آمریکا، تاثیری بر سیاست های مستقل یمن ندارد.

عبدالوهاب المحبشی بامداد چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تحریم ها که بیشتر، نشانه شکست توطئه و تجاوز نظامی بود، تاثیری در تصمیم گیری های حاکمیتی سیاسی و نظامی یمن ندارد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر این تحریم ها هیچ تاثیر واقعی ندارد زیرا رهبران انصارالله، پس انداز، سرمایه گذاری و منافعی زیر دست آمریکا ندارند که احساس نگرانی کنند.

المحبشی گفت: بیشتر ملت یمن با انصارالله در یک سنگر قرار دارند و حتی کسانی که خود را از انصارالله ندانند، آن ها این جنبش را شایسته دفاع از یمن و دارای توانایی توسعه و پیشرفت کشور می دانند.

وی اضافه کرد: انصارالله بزرگتر از یک حزب و جریان بلکه یک امت است و ملت یمن همه ویژگی های مسلمانان آزاده را در آن ها می بیند.

عضو شورای سیاسی انصارالله گفت: بیشتر ملت یمن، آمریکا را دشمن خود می دانند و رفتارهای آمریکا نیز این موضوع را ثابت کرده است.

المحبشی اظهارکرد: حتی کسانی که به این کشور مهاجرت می کنند و تابعیت این کشور را دارند، وحشیگری و نژادپرستی آمریکا را درک کرده اند.

وی درباره ادعاهای انتخاباتی و رفتار رئیس جمهوری جدید آمریکا پس از انتخابات نیز گفت: تبلیغات بایدن مانند لوازم آرایشی است، حتی اگر تغییر جزئی ایجاد کرده باشد، این تغییر در روش ها و شیوه است و در اهداف نیست.

المحبشی افزود: ادعاها و تبلیغات بایدن نیز مانند پیشینیان وی بود، به محض پیروزی در انتخابات، رویکردها تغییر می کند.

وی بیان کرد: درباره سیاست های آمریکا در قبال یمن هیچ تغییر عملی مشاهده نمی کنیم و تنها تغییر مختصری در کلام صورت گرفته است.

عضو شورای سیاسی انصارالله گفت: تنها تغییرعمده ای که مشاهده می شود، شیوه باجگیری از عربستان است به طوری که ترامپ با اشاره به ثروت زیاد عربستان و لزوم پرداخت حق حمایت از آن ها باجگیری و زورگیری می کرد درحالی که بایدن با تظاهر به خشم و یادآوری جنایت های بسیار آل سعود، از آن ها باجگیری می کند و در حقیقت، نتیجه یکسان است.

المحبشی اضافه کرد: تفاوت دولت گذشته و کنونی آمریکا در باجگیری از آل سعود تفاوت در دوشیدن این گاو شیرده یا نوشیدن مستقیم شیر از آن است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که ۲ فرمانده جنبش انصارالله یمن را در لیست تحریمی این کشور قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: «منصور السعدی» فرمانده نیروی دریایی  و «احمد علی احسن الحمزی» فرمانده نیروی هوایی انصارالله به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شدند.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته و آواره شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =