کرونا در خراسان شمالی ۳ نفر دیگر را به کام مرگ کشید

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته ۳ تن دیگر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در این استان جان باختند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری این دانشگاه در روز چهارشنبه، دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: طبق نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵ بیمار جدید کرونایی در استان بستری شدند و بر این اساس شمار بیماران بستری شده کووید ۱۹ در بیمارستان های استان به ۱۲۱ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با ابراز نگرانی از کاهش حساسیت مردم و عادی شدن این بیماری مهلک در نگاه آنان گفت: همین عادی انگاری منجر به افزایش مبتلایان به کرونا در هفته اخیر شده و اکنون روزانه حدود ۳۰ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری می شوند.

وی افزود: شمار بیماران کووید ۱۹ استان که هفته قبل ۲ رقمی شده و به ۹۴ نفر رسیده بود اکنون سه رقمی شده و به ۱۲۱ نفر افزایش یافته است.

دکتر هاشمی تاکید کرد: افزایش موارد ابتلا حاکی از آن است که وضعیت استان ما به لحاظ شیوع کرونا شکننده است و با غفلت مردم هر آن می تواند به وضعیت نارنجی و قرمز برگردد.

وی افزایش شمار مبتلایان کرونا را نشان دهنده کاهش حساسیت مردم در زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و یادآور شد: درخواست ما از شهروندان همچنان استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت خود در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =