امسال ۳۰۲ میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد ماکو هزینه شده است

ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: امسال ارزش ریالی خدمات این نهاد به مددجویان ۳۰۲ میلیارد ریال بوده که در قالب اشتغال، وام‌های قرض‌الحسنه، مشارکت مردمی، فعالیت‌های فرهنگی، پرداخت مستمری، کمک‌های موردی، بیمه تامین اجتماعی، احداث و تعمیر واحد مسکونی و جهیزیه نوعروسان است.

محمد محمدنژاد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین امسال ۱۰۰ میلیارد ریال برای ۲۰۶ طرح اشتغال در زمینه‌های دامپروری، پرورش طیور، مشاغل صنفی و خدماتی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ۵۲۰ نفر نیز به ارزش ۲۶ میلیارد ریال از تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تا سقف ۵۰ میلیون ریال جهت رفع مشکلات جهیزیه، درمان و تحصیل و موارد دیگر بهره مند شده اند.

مدیر کمیته امداد ماکو با بیان اینکه در سرفصل مشارکت‌های مردمی نیز ۱۰۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال جذب و هزینه شده، اضافه کرد: از این مقدار، ۱۵ میلیارد ریال طرح اکرام و ایتام، ۲۲ میلیارد ریال از طریق ستاد زکات، بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل درآمد صندوق ها و مابقی از طریق سایر طرح‌های مشارکتی جذب شد.

محمدنژاد اظهار کرد: در سرفصل فعالیت های فرهنگی ۲ میلیارد ریال، بیمه تامین اجتماعی یک میلیارد ریال برای ۱۸۵ نفر، ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای هزینه های درمانی مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه برای ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار تحت پوشش نیز ۸۷ میلیارد ریال مستمری ماهیانه پرداخت شده، گفت: در حوزه کمک های موردی و لوازم منزل، سه میلیارد ریال و ۷۰۰ میلیون ریال، احداث و تعمیر مسکن ۱۳ میلیارد ریال و ۲ میلیارد ریال نیز برای نوعروسان و تازه دامادها کمک شده است.

تعداد مددجویان این نهاد در ماکو ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۸۹۹ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار با پنج هزار و ۵۲۳ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیت ۵.۱ درصد را تشکیل می‌دهند.

ماکو در شمال آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha