شهرداری‌های گلستان در دومین نوروز کرونایی، نشاط عمومی ایجاد کنند

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز و احتمال ممنوعیت سفرها به دلیل شیوع کرونا از شهرداران استان خواست با آذین‌بندی و ایجاد جذابیت‌های بصری مرتبط با سال جدید در شهرها زمینه خلق نشاط و افزایش روحیه شهروندان را فراهم کنند.

هادی حق شناس عصر روز سه شنبه در گردهمایی شهرداران گلستان اظهار داشت: آذین بندی کوچه ها و معابر، پاک سازی محیط شهری از وجود چشم اندازهای مزاحم و رنگ آمیزی برخی محیط ها از جمله اقداماتی است که در تعطیلات نوروز می تواند موجب بهبود روحیه ساکنان استان شود.

وی با اشاره به در پیش ایام درخت‌کاری بر ضرورت توجه به نهال‌کاری و بهبود فضای سبز شهری توسط شهرداری ها تاکید کرد.

استاندار گلستان همچنین خواستار توجه بیشتر شهرداری ها و مردم به تفکیک زباله از مبدا شد و آن را در توسعه و بهبود کیفیت محیط زیست شهری موثر دانست.

مدیرکل امورشهری و شوراهای استانداری گلستان هم در این مراسم گفت : طرح تفکیک زباله از مبدا تاکنون در ۶ شهر استان اجرا شده و تعداد این شهرها در سال آینده افزایش خواهد یافت.

طیبه خلیلی اظهار داشت: امسال ۱۵۸ پروژه در بخش های گوناگون شهری و زیرساختی از سوی شهرداری های استان با اعتبار هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال افتتاح و ساخت ۴۷ طرح با اعتبار هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال آغاز شد.

وی با اشاره به میانگین تحقق ۶۹ درصدی بودجه شهرداری‌های گلستان افزود: در حال حاضر ۹ شهرداری استان فاقد درآمد پایدار هستند.

گلستان ۳۴ شهرداری دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =