تونل «سیاه طاهر» ثلاث‌باباجانی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی پروژه ساخت تونل «سیاه طاهر» در شهرستان ثلاث باباجانی گفت: عملیات اجرایی این پروژه از ۱۰ ماه قبل آغاز شده و با ۵۸ میلیارد تومان ساخت آن ادامه دارد.

«مسعود شریفی» روز سه شنبه در حاشیه بازدید استاندار کرمانشاه از روند ساخت پروژه تونل «سیاه طاهر» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پروژه به کارفرمایی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، مشاوری مهندسان مشاور بهین تردد پارس و پیمانکاری شرکت ساختمانی فروزنده در دست ساخت است و مدت اولیه پیمان آن ۱۸ ماه است.

وی با بیان اینکه تونل سیاه طاهر در کیلومتر ۳۸ محور مواصلاتی شهرستان جوانرود به ثلاث باباجانی قرار دارد، گفت: طول این تونل هزار و ۸۰ متر، ارتفاع آن ۹.۷۵ متر و عرض آن نیز ۱۲.۸ متر است.

وی حذف پیچ های خطرناک و افزایش امنیت در تردد وسایل نقلیه در این محور، کاهش ترافیک جاده ای و نهایتا کاهش مخاطرات، سوانح و تلفات و کوتاه شدن مسافت با اجرای تونل به مقدار ۱.۵ کیلومتر را از اهداف اجرای این پروژه ذکر کرد.

شریفی در ادامه گفت: با اجرای این تونل ۴۰ نقطه حادثه خیز در این مسیر سخت گذر حذف می شود.

وی کمک به کریدور تجاری و گردشگری شهرستان های جوانرود، ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب و توسعه اقتصاد پایدار از طریق بهبود بخشیدن به سیکل ترددی در این محور را از دیگر اهداف اجرای پروژه تونل سیاه طاهر اعلام کرد.

ثلاث باباجانی با حدود ۳۸ هزار نفر جمعیت در حدود ۱۲۵ کیلومتر شهر کرمانشاه واقع شده است.

استاندار کرمانشاه امروز در سفر به شهرستان ثلاث باباجانی ضمن افتتاح شهرداری میرآباد از برخی پروژه های اقتصادی و عمرانی بازدید و با تعدادی از خانواده های معظم شهدا نیز دیدار کرد.

سرخط اخبار استان‌ها