افزایش شعب صندوق امداد ولایت، خدمت‌رسانی به مددجویان را تسهیل می‌کند

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: افزایش تعداد شعب صندوق امداد ولایت در این استان، موجب تسهیل دسترسی و گسترش خدمات رسانی به مددجویان کمیته امداد در فارس می‌شود.

به گزارش ایرنا عنایت‌الله رحیمی، عصر سه‌شنبه در نخستین همایش سراسری ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه که با حضور جمعی از خیران استان فارس برگزار شد، افزود: صندوق امداد ولایت در این استان با اخذ مجوز از بانک مرکزی و با افتتاح یک شعبه در مرکز استان (شیراز) و ۵۷ باجه در همه شعب کمیته امداد استان آغاز به کار کرد.

وی اظهار داشت: تاکنون از طریق این صندوق ۷۰ هزار فقره تسهیلات در قالب اشتغال، ودیعه مسکن، درمان و ... به مددجویان ارائه شده است، همچنین از زمان شروع به کار آن تا به حال در این صندوق بیش از ۳۵۰ هزار فقره افتتاح حساب شده است.

استاندار فارس گفت: با توجه به گستردگی و بُعد مسافت شهرستان‌ها تا مرکز استان، پیشنهاد می‌شود مجوز افتتاح شعب این صندوق در نقاط مختلف این استان داده شود تا دسترسی نیازمندان به شعب صندوق آسان‌تر باشد.

رحیمی افزود: با توجه به اینکه خیران وام‌هایی را که از صندوق ولایت دریافت می‌کنند برای رفع مشکلات نیازمندان هزینه می‌شود، باید خیران از معافیت کارمزد بانکی این نوع وام برخوردار شوند زیرا اقساط این وام نیز توسط خیران پرداخت می‌شود.   

استاندار فارس، همچنین به چهاردهم اسفندماه سالگرد تشکیل کمیته امداد به فرمان امام خمینی (ره) اشاره و بیان کرد: تاسیس این شجره طیبه باعث شد تا امروز ولی نعمتان ما از میوه و ثمره آن بهره‌مند شوند.

رحیمی ادامه داد: کمیته امداد در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... توانسته است در توانمندسازی مددجویان و نیازمندان گام‌های موثری بردارد و در در استان فارس نیز با وحدت، همدلی و هم افزایی در ارکان‌های نظام و با مشارکت خیران و نیک اندیشان، شاهد تحولات خوبی در زمینه ایجاد اشتغال، تامین مسکن و جهیزیه برای مددجویان این نهاد و نیازمندان بودیم.

پرداخت افزون بر ۴۰۹ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان و نیازمندان فارس

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس نیز در این نشست، با اشاره به اقدامات مطلوب و مشارکت خوب خیران این استان در ترویج سنت نیکوی قرض‌الحسنه، گفت: از سال ۹۵ تا پایان بهمن ماه سال ۹۹ تعداد ۷۰ هزار و ۹۲ فقره تسهیلات به مبلغ ۴۰۹ میلیارد و ۶۹۶ میلیون تومان به مددجویان زیر پوشش این نهاد و همچنین نیازمندان فارس پرداخت شده است.

محمد بذرافشان، با بیان اینکه خیران همواره در انجام کارهای نیک دوشادوش کمیته امداد و همراه ما بوده‌اند، گفت: در مدت یاد شده، تعداد ۷۷ حساب سپرده قرض‌الحسنه توسط خیران این استان در بانک امداد ولایت بازگشایی شده است که تنها از محل این سپرده‌ها ۲ هزار و ۴۶۶ فقره تسهیلات به ارزش ۹۹ میلیارد و ۲۴۹ میلیون ریال به مددجویان و اقشار آسیب پذیر استان پرداخت شده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) روز چهاردهم اسفندماه سال ۵۷ به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =