جانشین «سیامند رحمان» قهرمان ایران هم نشد

تهران- ایرنا- مسابقات پاراوزنه برداری قهرمانی ایران در حالی به پایان رسید که ملی پوش این دسته نتوانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

به گزارش ایرنا، مسابقات پاراوزنه برداری قهرمانی ایران بزرگداشت مرحوم «سیامند رحمان» با حضور برترین‌های کشور در سالن وزنه برداری فدراسیون جانبازان و معلولین به پایان رسید. در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم این رقابت ها نماینده خوزستان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و منصور پورمیرزایی که شانس اول اعزام ایران به توکیو به شمار می رود در جایگاه دوم قرار گرفت.

در این دسته منصور پورمیرزایی که یکی از ملی پوشان باسابقه به شمار می رود و سهمیه پارالمپیک توکیو را به همراه مرحوم سیامند رحمان کسب کرده است، با مهار ۲۴۱ کیلوگرم به مدال نقره رسید. وی در حرکت دوم و سوم در مهار وزنه ۲۵۱ و ۲۵۶ ناموفق بود تا نماینده استان خوزستان به مدال طلا برسد. نایب قهرمانی پورمیرزایی در حالی است که وی به عنوان جانشین سیامند رحمان انتخاب شده و در توکیو باید با  برترین‌های جهان رقابت کند.

سیامند رحمان دارنده ۲ مدال طلا المپیک لندن و ریو اسفندماه سال گذشته به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. با مساعدت کمیته ملی المپیک امروز (سه شنبه) میز افتخارات این نابغه وزنه برداری در موزه ورزش ایران افتتاح شد. سیاند در پارالمپیک ریو ۳۱۰ کیلوگرم را مهار کرد و تاریخ ساز شد.

صبح امروز نیز  سیدحامد صلحی پور با رکورد ۲۳۶ کیلوگرم در دسته ۹۷ قهرمان شد و سامان رضی با مهار ۲۴۳ کیلوگرم مدال طلا دسته ۱۰۷ کیلوگرم را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha