۶۸۰ میلیارد تومان وام کرونایی به تاسیسات گردشگری پرداخت شد

کاشان - ایرنا - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تاکنون یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره از پرونده‌های تاسیسات گردشگری برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع کرونا به بانک معرفی شده که از این رقم، افزون بر ۶۸۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

علی اصغر مونسان عصر سه‌شنبه در حاشیه سفر به کاشان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: دولت به منظور جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا تا کنون ۲ بسته حمایتی برای بخش‌های آسیب دیده در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: حمایت‌ها در بسته نخست امهال پرداخت اقساط تسهیلات مربوط به حامل‌های انرژی، حق بیمه و سهم کارفرما بود که به تاسیسات گردشگری هم پرداخت شد.

به گفته وی، دولت در بسته دوم ۵۰ هزار میلیارد تومان به حمایت از بخش‌های آسیب‌دیده کرونا اختصاص داد که ۲۰ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بقیه به بخش‌های گردشگری، حمل و نقل و سایر بخش‌ها قرار گرفت.

ممنوعیت اسکان مسافران نوروزی در ادارات و مدارس

مونسان گفت: اسکان مسافران روزهای پایانی امسال و آغاز سال جدید در همه دستگاه‌های اجرایی، ادارات و مدارس ممنوع است و به طور صرف در اقامتگاه‌های دارای مجوز از این وزارتخانه صورت می‌گیرد.

وی افزود: این موضوع در نشست کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد کرونا با حضور نمایندگان وزارت کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر اعضا مصوب و مقرر شد هیچ گونه اقامتی خارج از اقامتگاه‌های رسمی و دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صناع دستی صورت نگیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه برقراری کمپ چادری از سوی مسافران نوروزی نیز ممنوع است، تصریح کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد فضاهای اداری را به اقامتگاه تبدیل کند.

وی ادامه داد: همه اقامت‌ها باید در اقامتگاه‌های گردشگری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام شود.

سه طرح گردشگری شامل ۲ اقامتگاه سنتی و یک هتل روز سه‌شنبه در آیینی با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کاشان به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجموع با سرمایه‌گذاری ۵۱۷ میلیارد تومان، اشتغالزایی افزون بر ۱۵۰ نفر و افزوده شدن ۱۶۰ تخت به ظرفیت اقامتی کاشان، این ظرفیت به ۲ هزار و ۶۸۵ نفر با اشتغال یک‌هزار و ۲۰۳ نفر ارتقا یافت.

پیش از این، ۳۰ باب اقامتگاه‌ سنتی با ۳۸۷ اتاق و ۹۵۴ تخت، هفت باب هتل با ۲۹۹ اتاق و ۷۹۱ تخت، چهار هتل‌آپارتمان با ۳۵ اتاق و ۱۱۸ تخت در شهرستان کاشان وجود داشت.

همچنین شمار مرکزهای بوم‌گردی در این شهرستان ۱۵ باب با ۱۰۱ اتاق و ۳۸۴ تخت و تعداد میهمان‌پذیرها نیز پنج باب با ظرفیت ۵۴ اتاق و ۱۵۳ تخت بود.

شهرستان کاشان با برخورداری از یک هزار و ۷۰۰ اثر دارای ارزش تاریخی، طبیعی و معنوی شامل ۳۲۵ اثر ثبت ملی و یک اثر ثبت جهانی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =