استاندار: ١٧ هزار کارت مرزنشینی در آذربایجان‌غربی صادر شد

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۱۷ هزار کارت مرزنشینی برای مرزنشینان استان صادر شده است که این تعداد ۵۰ هزار نفر از مرزنشینان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

محمدمهدی شهریاری روز سه‌شنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به توجه دولت به تامین معاش مرزنشینان اظهار داشت: ملاک اول در فعالیت تعاونی های مرزنشینان عمل به قانون است.

وی ادامه داد: نقش تعاونی‌های مرزنشینان در کمک به اقتصاد کشور برای دور زدن تحریم بسیار مهم و مورد توجه است. 

استاندار آذربایجان‌غربی ضمن اشاره به راهکار استفاده تجمیعی از کارت‌های مرزنشینی برای واردات کالاهای مجاز به کشور بر ضرورت بازرسی و نظارت دقیق بر فعالیت تعاونی‌های مرزنشینان به ویژه در بحث حسابرسی تاکید کرد.

شهریاری اظهار داشت: متاسفانه برخی تعاونی‌ها از آگاهی کم اعضای خود در سازکارهای فعالیت قانونی کارت های پیله وری و مرزنشین سواستفاده می کنند.

وی با بیان اینکه ریشه کن کردن پدیده قاچاق نیازمند تقویت هم افزایی‌های بین بخشی است افزود: همه اهتمام متولیان امر تقویت اشتغال و تولید داخلی برای پیشگیری از این پدیده مخرب است.

به گزارش ایرنا در ادامه این جلسه حاضران به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. 

آذربایجان‌غربی با سه کشور جمهوری آذربایجان‌، عراق و ترکیه بیش از ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک دارد و هاب آسیا به اروپا محسوب می‌شود.

این استان یکی از استان های درگیر با معضل قاچاق در کشور به شمار می رود و قاچاق اقلام مختلف از جمله سیگار، لباس، سوخت و ارز از جمله مهمترین اقلام کشف شده در این بخش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha