۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84248951
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش غیرمنتظره بیکاری در آلمان

تهران- ایرنا- آمارهای رسمی نشان می‌دهد میزان بیکاری آلمان در ماه فوریه(بهمن) ۵۰۹ هزار مورد بیشتر از زمان مشابه سال قبل بوده ‌است.

به گزارش ایرنا، تشدید محدودیت های کرونایی که به دنبال شیوع ویروس جهش یافته کرونا در آلمان به اجرا گذاشته شده تاکنون نتایج مخربی در بازار کار آلمان برجا گذاشته است. به نوشته نشریه هاندلزبلات آلمان طی یک ماه اخیر تعداد افرادی که بیکار شده اند افزایش غیرمنتظره ای نسبت به زمان مشابه ۲۰۲۰ دارد.

بر این اساس علت این افزایش همه گیری ویروس جهش یافته کرونا است که موجب غیرعادی شدن شرایط کار در این فصل شده است. اداره فدرال کار آلمان اعلام کرد که در این ماه شمار بیکاران به دو میلیون و  ۹۰۴ نفر رسیده که این میزان، ۴ نفر بیشتر از ماه ژانویه و ۵۰۹ هزار نفر بیشتر از فوریه ۲۰۲۰ است. در حال حاضر نرخ بیکاری در آلمان ۶.۳ درصد است.

در همین رابطه «دتلف شیله» رئیس اداره فدرال کار روز سه شنبه در نورنبرگ گفت: کسب و کارهای خصوصی پیامدهای تعطیلی را بیشتر حس می کنند. وی تاکید برای جلوگیری از افزایش میزان بیکاری باید اشتغال نیمه وقت نیروهای کار مورد توجه قرار گیرد.

مطالعات نشان می دهد در سال کرونایی ۲۰۲۰ آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا ۵ درصد کاهش یافته است. این بزرگترین رکود از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ به شمار می رود، زمانی که تولید اقتصادی ۵.۷ درصد کاهش یافت. هرچند دولت فدرال پیش بینی می کند که اقتصاد آلمان در سال جاری به ۳ درصد برسد اما گمان نمی رود وضعیت اقتصادی دست کم تا اواسط سال ۲۰۲۲ دوباره به سطح قبل از بحران برسد.

آلمان از ماه نوامبر (آبان ماه) شاهد تعطیلات سراسری است و در اواسط دسامبر (اواخر آذر) اقدامات سختگیرانه تری را با هدف مقابله با همه گیری کرونای جهش یافته به اجرا گذاشت. صدراعظم آنگلا مرکل هشدار داده است که خطر موج سوم همه گیری به دلیل گسترش نوع جدید کرونا جدی است.

تا کنون دو میلیون و ۴۵۵ هزار و ۵۶۹ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده اند که این میان ۷۰ هزار و ۹۲۵ نفر جان باخته و ۲ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۶۰۰ نفر بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =