۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 907
کد خبر: 84248942
۰ نفر

برچسب‌ها

سردار کارگر: دشمن از پیشرفت ایران هراس دارد

بجنورد-ایرنا- رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس «ما می توانیم» را به باور رساند و به همین دلیل است که پیشرفت‌های ایران در عرصه های مختلف، دشمن را هراسان کرده است.

سردار سرتیپ بهمن کارگر روز سه شنبه در آیین افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان شمالی اظهار داشت: حتی در دوران دفاع  مقدسی سیم خاردار از کشورهای دیگر وارد می شد اما امروز دشمنان تلاش می کنند تا جلوی پیشرفت هسته ای ایران را بگیرند.

وی افزود: علاوه بر پیشرفت های نظامی و دفاعی ایران اسلامی در زمینه های مختلف از جمله پزشکی نیز افتخاراتی کسب کرده است زیراکه هم اینک کشورمان قطب پزشکی منطقه است.

وی با بیان اینکه تثبیت نظام در دفاع مقدس اتفاق افتاد اظهار داشت: افتخارات این دوران متعلق به نیروهای مسلح نبود، همه اقشار مردم، اصناف، قومیت ها آمدند تا از حق دفاع کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با وجود اینکه در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش های زیادی شده است اما هنوز در خط مقدم آن هستیم، پشت جبهه مقاومت را آن طور که باید به جامعه معرفی نکرده ایم.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در دفاع مقدس هر کسی جای خود  را برای خدمت رسانی پیدا کرد افزود: اقشار مختلف جامعه، روستاییان، هنرمندان، مهندسان، جهادگران، پزشکان و سایر اقشار وارد میدان شده بودند و هر کسی نقش خود را ایفا می کرد که این روش باید به یک نقشه راه تبدیل شود.

سردار کارگر با بیان اینکه اداره کشور در دوران دفاع مقدس نیز باید به نقشه راه تبدیل شود افزود: تحریم، تهدید و جنگ بود اما همه دستگاه ها،  نهادها و سازمان ها به وظیفه خود درست عمل می کردند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در هشت سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک وطن را از دست نداد افزود: اگر این واقعه و حماسه را با تمامی جنگ هایی که در کشورمان رخ داده است مقایسه کنیم متوجه بزرگی آن خواهیم شد زیراکه در بیشتر جنگ ها ما بخشی از خاک وطن را از دست داده ایم.

وی گفت: در تمامی جنگ هایی که در طول تاریخ رخ داده است اتفاقات ناگواری بوده است که حتی مردم ایران را تحقیر کرده اند.

سردار کارگر اظهار داشت: در جنگ جهانی اول که حتی ایران بی طرف بوده است متاسفانه جمعیت زیادی از کشور از گرسنگی و بیماری

جانشان را از دست دادند، با وجود اینکه در آن دوران ایران صادر کننده گندم بود اما قحطی ایجاد شد و مردم به خاطر فقر و گرسنگی جان می دادند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در جنگ جهانی دوم نیز شاه از کشور فرار کرده بود و سران سه ابر قدرت بدون اجازه ایران در تهران نشست گذاشتند و حتی اجازه ورود به  شاه را نیز ندادند.

استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه تاکید کرد و گفت: ارزش های دفاع مقدس را باید در جامعه تبیین کنیم.

محمدعلی شجاعی از تمامی دستگاه ها و سازمان هایی که در راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان شمالی کمک کرده اند قدردانی کرد و افزود: این مجموعه مهم با هم افزایی تمامی اداره ها و نهاد ها ایجاد شده است.

وی افزود: مدیران دستگاه ها در راه اندازی این مجموعه فرهنگی احساس تکلیف  و به طور جدی در زیر ساخت های آن مشارکت کردند.

وی گفت: تلاش می کنیم تا سایر فاز های این مجموعه تا ۲ سال آینده به بهره برداری برسد.

در این آیین تمبر یاد بود مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس خراسان شمالی مقدس رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =