بازپرداخت تسهیلات کرونایی از خردادماه سال آینده شروع می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: باز پرداخت تسهیلات کرونایی در بخش‌های مختلف بویژه ورزش جوانان ، فرهنگ و هنر و گردشگری از اول خرداد ماه سال ۱۴۰۰ شروع می‌شود.

به گزارش ایرنا، حسین وطن‌دوست روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه اقتصادی ستاد کرونا و شورای اطلاع‌رسانی با محوریت بخش گردشگری افزود: لازم است بانک‌های عامل از اعمال تقسیط سلیقه‌ای خودداری و ملزم به رعایت مفاد دستورالعمل و شیوه نامه‌های ابلاغی و مصوبات ستاد ملی و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت باشند.

وی بیان کرد: هتل‌داران و مراکز اقامتی استان از عدم همکاری بانک‌ها و از تقسیط و بازپرداخت زود هنگام تسهیلات گلایه دارند و لازم است بانک‌های عامل به این امر توجه و از تقسیط زودتر از موعد پرهیز کنند.

وطن‌دوست به محدودیت زمانی ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات کرونایی که تا ۱۵ اسفند ماه جاری تعیین شده بود، اشاره کرد و خواستار تسریع در روند پرداخت تسهیلات در فرصت باقی مانده شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری و تعامل بیشتر و بهتر بانک‌ها و دستگاه‌های متولی در معرفی و پرداخت تسهیلات گفت: تمامی حوزه‌های مرتبط برای اجرای کامل مصوبات و تصمیمات ستاد ملی کرونا و همکاری و همدلی دولت و مردم در شرایط فعلی و جلوگیری از صدمه و خسارت بیشتر به واحدهای کسب و کار، تثبیت اشتغال و افزایش در آمد زایی و حفظ کارآفرینی لازم و ضروری بوده ، در تلاش هستند.

او افزود: صنعت گردشگری به لحاظ قابلیت و توانمندی استان از جمله آثار طبیعی و باستانی و اقلیم متنوع آب و هوایی همیشه مورد توجه سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی، بومی و غیر بومی بویژه گردشگران بوده و باید با حمایت از این بخش در راستای رونق اقتصادی استان اقدام شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =