انتظامی: گسترش سالن‌های سینمایی بخش خصوصی خبر خوشی است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی، گفت: خوشبختانه در چند سال گذشته همتی توسط بخش خصوصی انجام شده و ظرفیت نمایشی در سالن‌های سینما در تهران و شهرستان‌ها افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، حسین انتظامی در بازدید از پردیس سینمایی «نارسیس» اظهار داشت: افزایش سالن های سینما به بیشتر شدن مصرف فرهنگی کمک می‌کند و در عین حال با توجه به تدابیری که اندیشیده شده در جای جای شهرها امکان استفاده محلی برای مردم فراهم شده که این امر به عدالت فرهنگی نزدیک است.

وی با اشاره به برپایی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: در جشنواره شاهد استقبال خوب مردم بودیم و با وجود اینکه به دلیل دستورالعمل‌های مرتبط با کرونا ظرفیت‌های نمایشی کاهش پیدا کرده بود اما استقبال خوب بود. جا دارد از همت سینماداران که کمک کردند تا جشنواره فیلم فجر با شکوه برگزار شود تشکر کنم. خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر اینکه فردی به کرونا مبتلا شده باشد وجود نداشت که ناشی از توجه مردم، تدبیر سینماداران و همکارانم در ستاد جشنواره بود.

رئیس سازمان سینمایی یادآور شد: در شرایط زیست کرونایی همه باید توجه داشته باشیم که مصرف فرهنگی کاهش پیدا نکند البته خوشبختانه ظرفیت های مکمل و جایگزین مانند فضای مجازی هم بوجود آمده است. اما بالاخره با توجه به اینکه سینما و سینما رفتن یک آیین است هرچقدر ما در سیاستگذاری از فعالیت بخش خصوصی در گسترش سالن ها در افزایش ظرفیت ناوگان نمایشی کشور استقبال کنیم، به توسعه فرهنگی کشور کمک می کند و به دلیل شرایط فعلی دنیا و به تبع آن ایران به دلیل پدیده کرونا همه باید به دستورالعمل ها را با جدیت عمل کنیم تا لذت مصرف فرهنگی با تبعات منفی روبرو نشود.

حبیب اسماعیلی مدیریت طراحی، ساخت و راه اندازی پردیس سینمایی نارسیس نیز در توضیحاتی، گفت: این مجموعه با ۴ سالن و مجموع ظرفیت ۴۲۰ سالن از جشنواره فیلم فجر مورد بهره برداری قرار گرفت که با توجه به کمبود سینما در شرق تهران با استقبال خیلی خوبی از سوی اهالی منطقه همراه شد.

وی از آغاز به کار رسمی این پردیس همزمان با اکران نوروز خبر داد. در این بازدید مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینما شهر و محمد رضا فرجی مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم نیز حضور داشتند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =