مجتمع گاز پارس جنوبی با یک شرکت خراسان رضوی قرارداد همکاری امضا کرد

مشهد-ایرنا- قرارداد بومی‌سازی فناوری طراحی، ساخت و تجهیز "توربو اکسپندر" میان مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت دانش بنیان "کاوش صنعت توس"همزمان با بازدید معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت از پارک علم و فناوری خراسان رضوی به امضا رسید.

"توربواکسپندرها" یکی از تجهیزات دارای راندمان بالا و قابل اطمینان است که با بهره‌گیری از فناوری ساخت پیچیده در سرویس‌هایی همچون جداسازی هیدروکربنهای سنگین از گازطبیعی در پالایشگاه های گاز کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از دیگر کاربردهای این تجهیزات استفاده در ایستگاه های تقلیل فشار، تولید میعانات، فرایندهای تبرید، تولید برق و نیز سایر صنایع از قبیل صنایع نیروگاهی، فولاد، ذوب‌آهن، صنایع هوایی و نظامی است.

مدیر پردیس انرژی پارک علم و فناوری خراسان روز سه شنبه در حاشیه مراسم انعقاد این قرارداد بومی‌سازی در محل پارک علم و فناوری خراسان به خبرنگار ایرنا گفت: از ۳۵۰  شرکت فعال در این پارک فناوری حدود ۶۰ شرکت عضو پردیس انرژی هستند.

معصومه ذاکریان افزود: پارک علم و فناوری خراسان جزء چهار پارک امین وزارت نفت، عضو و ایجاد کننده شبکه تخصصی مراکز رشد انرژی کشور و برگزار کننده نخستین تور فناوری نفت در کشور و دومین برگزار کننده تور فناوری صنعت گاز کشور است.
وی به کسب افتخارات متعدد توسط شرکتهای حوزه انرژی این پارک طی ۲ سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۱۰ شرکت عضو در این پارک مجوز تامین کالا از وزارت نفت را دریافت کرده اند.  
مدیر پردیس انرژی پارک علم و فناوری خراسان گفت: بومی سازی پمپهای اسکرو و سیستم های بازیابی حرارت CCHP،  بومی سازی فناوری سیستم های هوشمند شبکه های بزرگ ابعاد توسط و بومی سازی تولید افزودنی‌های پیشرفته سیال حفاری (دمولسیفایر) و سیستم پایش نازل سوخت مایع به روش پراکندگی نور لیزر از طرح های به ثمر رسیده توسط شرکتهای دانش بنیان این پارک است.
ذاکریان به طرح شرکتهای دانش بنیان در خصوص خودکفایی در صنعت نفت و گاز نیز اشاره کرد و افزود: تولید اکچویتورهای GOV،  تولید ابزار هیدرولیکی باز و بست مهره‌های صنعتی و 
تولید دستگاه اندازه گیری پتانسیل خاموش لحظه‌ای در سیستم حفاظت کاتدی سه طرح خودکفایی در این پارک فناوری است.

شرکت کاوش صنعت توس به عنوان شرکت دانش بنیان برگزیده کشوری در حوزه طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی و بهره برداری از تجهیزات و نیز خانواده تجهیزات پرسرعت و پرفشار از جمله پمپها، کمپرسورها و بلوئرهای سانتریفیوژ درصنعت کشور فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha