مانور عملیاتی آتش‌نشانی در شمال تهران برگزار شد+فیلم

تهران- ایرنا- مانور عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مجموعه هتل پارسیان آزادی در شمال پایتخت برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این مانور عملیاتی با حضور ماموران ۷ ایستگاه آتش نشانی و با همکاری سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران و اورژانس تهران به میزبانی مجموعه هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

در سناریوی این مانور فرضی طبقه ۱۵ هتل پارسیان دچار آتش سوزی شده که بلافاصله ماموران آتش نشانی در محل حاضر می شوند و همزمان با خاموش کردن آتش با نردبان هیدرولیکی ۳۰ متری افراد محبوس شده را نجات دادند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز سه شنبه در حاشیه برگزاری این مانور به خبرنگار ایرنا گفت: این سازمان به طور منظم در اماکن عمومی از جمله ساختمان های بلند مرتبه و اماکن تجاری مانورهای در راستای حفظ آمادگی آتش نشانان و همچنین مردم در حوادث است.

مهدی داوری افزود: ارتقای سطح مهارت آتش نشانان از دیگر اهداف این مانورهای عملیاتی است و تلاش داریم با طراحی سناریوهای مختلف این مانورها به شکل جدی و واقعی تری برگزار شود.

وی ادامه داد: در این مانور عملیاتی تعداد قابل توجهی خودروهای نردبان و اطفایی حضور داشتند و در این مانور عملیاتی که در یکی از ساختمان های بلند مرتبه شهر تهران برگزار شد سطح آمادگی آتش نشانان مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این سازمان آمادگی دارد تا مانورهایی در ساختمان های بلند مرتبه برگزار کند افزود: این مانور با هدف آموزش و ارتقای سطح آتش نشانان برگزار می شود اما در آن سو نیز ساختمان های بلند مرتبه باید خود را به سیستم اعلام حریق و اطفای حریق و سایر تجهیزات ایمنی مجهز کنند و در کنار آموزش و ارتقای سطح آمادگی آتش نشانان تجهیز امکانات ایمنی در ساختمان های بلند مرتبه ضروری است و با این اقدامات سطح ایمنی شهر افزایش پیدا می کند.

به گفته وی، این آخرین مانور نخواهد بود و در اماکن مسکونی و تجاری هر جایی که آمادگی اعلام شد سازمان آتش نشانی اقدام به برگزاری مانور خواهد کرد.

اطفای حریق در ساختمان های بلند مرتبه برای آتش نشانان یک چالش است

همچنین سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: همواره در کل دنیا عملیات در ساختمان های بلند مرتبه با تراکم و جمعیت بالا برای آتش نشانان یک چالش است و به همین منظور این مانور عملیاتی در ساختمان بلند مرتبه هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

سید جلال ملکی افزود: در روزهای پایانی سال با برگزاری این مانور عملیاتی اتفاق خوبی در حوزه ایمنی و آتش نشانی شهر تهران رقم خورد افزود: مجموعه هتل پارسیان آزادی بارها و بارها از سازمان آتش نشانی تقاضای اجرای این مانور را داشت که از این بابت تشکر می کنم چرا که این مجموعه برای میهمانان و افراد حاضر احترام قائل بود و گلایه دارم از برخی دیگر از ساختمان های بلند مرتبه که نسبت به ایمنی بی تفاوت هستند.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا مانورهای عملیاتی سازمان آتش نشانی محدود شد اما این سازمان آمادگی دارد نسبت به برگزاری چنین مانورهایی اقدام کند که همت و تلاش مالکان و مدیران ساختمان های بلند مرتبه را می طلبد.

ملکی خاطرنشان کرد: در این مانور آتش نشانان انواع تکنیک های اطفای حریق را انجام دادند و همچنین عملیات راپل از بلندترین ارتفاع محل مانور انجام شد.

وی درخصوص بازید سازمان آتش نشانی از ساختمان های بلند مرتبه تهران نیز گفت: این بازدید ها بطور منظم در حال انجام است و برخی نسبت به رفع نواقص اقدام کردند اما برخی دیگر در این زمینه اقدامی جدی ندارند، همچنین مجموعه هتل پارسیان آزادی با رفع نواقص گواهینامه های مخلتف ایمنی دریافت کرد و نسبت به رفع نواقص اقدام کرد.

همچنین مدیرعامل مجموعه هتل پارسیان آزادی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: به منظور ارتقای سطح ایمنی این هتل و همچنین افزایش سطح آمادگی کارکنان این مجموعه در مواجه با حوادث آتش سوزی این مانور برگزار شد.

محمد علی ابوطالبی افزود:‌ از سه ماه گذشته درخواست و جلسات متعددی با سازمان آتش نشانی برگزار شد تا این مانور به شکل کاملا عملیاتی برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه در طراز یک هتل بین المللی است و با اقامت بسیاری از میهمانان خارجی تلاش داشتیم مجموعه ای امن را برای میهمانان داشته باشیم و به همین منظور تجهیزات این مجموعه به آخرین امکانات روز در حوزه ایمنی از دیگر اقداماتی بود که انجام شد.

به گزارش ایرنا؛ هتل پارسیان آزادی در حاشیه بزرگراه شهید چمران و در مجاورت شهرک آتی ساز در شمال تهران قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha