۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84248771
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار برگزیده جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در مهریز تجلیل شدند

یزد- ایرنا- چهار نفر از برگزیدگان جشنواره ملی کتابخوانی رضوی روز سه شنبه در آیینی که با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی شهرستان مهریز برگزار شد، تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، فرماندار مهریز  در آیین تجلیل از  علیرضا محسنی، اکرم دهقان، فاطمه السادات بیک و زینب فلاح  گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی گامی مهم در کسب معارف اهل بیت (ع) به ویژه امام رضا (ع) بر اساس منابع مستند و معتبر دینی است و این جشنواره می‌تواند با معرفی کتاب‌های خوب مروج سبک زندگی رضوی باشد.

رضا زارع زاده مهریزی ،ایران را کشوری صاحب تمدن و فرهنگ ذکر کرد و افزود: شکوفایی تمدن ایرانی با کتاب محقق می‌شود و شکوفایی تمدن نوین ایرانی- اسلامی نیز از طریق کتاب و کسب معارف اهل بیت (ع) به عنوان پیشوایان هدایت شکل می‌گیرد.

این مسوول سیاسی با اشاره به آسیب‌های ناشی از نبود استفاده صحیح از فضای مجازی ادامه داد: قدم زدن در ساحل امن کتاب و لمس کردن برگ‌های کتاب یکی از بهترین تفریح است و همه مردم به ویژه کودکان و نوجوانان این عنصر اثرگذار در توسعه فرهنگی یعنی کتاب را از یاد نبرند.

جشنواره کتابخوانی رضوی از اوایل سال ۱۳۹۹ در سه بخش کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان به صورت فردی و خانوادگی با موضوع حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) در این شهرستان آغاز شد.

این جشنواره در  گروه سنی چهار تا ۱۲ سال از کتاب‌های « گنبد خورشید» ، « زندگی حضرت معصومه(ع) » و « ۱۰ قصه از امام هادی » و در رده جوانان و بزرگسالان از کتاب‌های « امام رضا(ع) » ، « امام رضا(ع) و ایران » ، «  بر مدار آفتاب » ، « شاهچراغ(ع) » و « خورشید رهنما و حکمت‌های نقوی  » برگزار شد.

فعالیت فردی در قالب‌ نقاشی با استفاده از تمامی ابزار از جمله آبرنگ، گواش، مداد شمعی و رنگی امکانپذیر است و پویش کتابخوان در قالب فیلم پنج دقیقه‌ای معرفی کتاب که حجم این فیلم‌ها ۷۰مگابایت بود برگزار شد.

فعالیت گروهی در رده سنی ۹ تا۱۲ سال در قالب نمایش‌نامه خوانی، جمع‌خوانی روزنامه و کتاب پذیرش شد و پویش کتابخوان در قالب داستانک نویسی شامل داستان های کوتاه که حداکثر ۵۰۰ کلمه از محتوای کتاب‌های این بخش است، پیش بینی شد.

مهریز ۱۲ کتابخانه عمومی با ۱۴۰ هزار نسخه کتاب دارد و بیش از ۱۰ هزار نفر عضو کتابخانه ها هستند و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =