هنرمند ملایری بهترین طراح صحنه و بازیگر نقش زن جشنواره سنگر شد

همدان-ایرنا- «شیرین حبیبیان» هنرمند اهل ملایر موفق به دریافت تندیس و دیپلم افتخار بهترین طراحی صحنه و بازیگر نقش زن اولین جشنواره ملی تئاتر سنگر ویژه یگان های مسلح شد.

به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه نخستین جشنواره سنگر روز سه شنبه به صورت مجازی و در یک ارتباط تصویری در محل باغ موزه همدان برگزار و تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی بهترین طراح لباس به شیرین حبیبیان برای نمایش "گره آخر" از فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ملایر اهدا شد.

همچنین این بانوی هنرمند، لوح تقدیر جشنواره به همراه جایزه نقدی بهترین بازیگر زن را نیز برای بازی در نمایش "گره آخر" دریافت کرد. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان در حاشیه این آیین اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اولین جشنواره تئاتر سنگر ویژه یگان‌های نیروهای مسلح برگزار شد.

 سردار "مهدی ظفری" گفت: حضور نسل جوان به ویژه خانم ها در این جشنواره مایه افتخار است که با نجابت زنانه و غیرت مردانه در این عرصه وارد شدند و نام استان همدان را در سطح کشور مطرح کردند.

وی با بیان اینکه هنرمندان نیروهای مسلح در این دوره از جشنوره تلاش کردند تا گوشه ای از حماسه آفرینی های رزمندگان اسلام در دوران پرافتخار هشت سال دفاع مقدس را بازآفرینی کنند، خاطرنشان کرد: حضور ۸۶ گروه تئاتری از یگان های نیروهای مسلح کشور نشان دهنده استقبال خوب  از برگزاری این جشنواره است.

به گفته وی، هنر تئاتر جایگاه بسیار مهمی در ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انتقال مفاهیم و ارزش های جاودان این دوران افتخار آمیز دارد.

اولین جشنواره سنگر در سه مرحله استانی، منطقه ای و کشوری با حضور ۸۶ گروه از سراسر کشور شامل ۳۰ گروه از نیروی انتظامی، ۳۰ گروه از سپاه، ۲۴ گروه از ارتش و ۲ گروه از وزارت دفاع برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =