سامانه سراسری ثبت‌نام انجمن اوتیسم راه‌اندازی شد

تهران - ایرنا - انجمن اوتیسم ایران از راه‌اندازی سامانه سراسری ثبت‌نام این انجمن خبر داد و اعلام کرد: این سامانه به منظور شناسایی افراد دارای اوتیسم و تجمیع اطلاعات افراد مبتلا به اختلال اتیسم و خدمات‌رسانی هرچه بهتر به آنها راه‌اندازی شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از انجمن اتیسم ایران، این انجمن با حمایت حامیان اوتیسم به ویژه در بخشهای فنی، سامانه سراسری ثبت‌نام اوتیسم را راه‌اندازی کرده است. با استفاده از این سامانه، خانواده‌های اوتیسم می‌توانند مشخصات فرزند خود را در سامانه وارد کرده و بعد از تایید «کارت شناسایی» دریافت کنند.

این گزارش افزوده است: این کارت سه قابلیت اصلی دارد که مهم‌ترین آن دسترسی سازمان‌های مربوطه به پرونده شخص توسط QR کدی است که روی کارت قرار گرفته است، به‌عبارتی پس از ثبت مشخصات و دریافت کارت شناسایی نیازی نیست خانواده در هر مراجعه مشخصات و وضعیت فرزند خود را شرح دهد.
همچنین دارندگان این کارت و خانواده ایشان می‌توانند، از مجموعه‌های خاصی مانند کلینیک‌ها، دندانپزشکی‌ها و مجموعه‌های رفاهی با شرایط ویژه استفاده کنند.
بنا به این گزارش، مددجوها یا کودکانی که تشخیص اوتیسم گرفته‌اند، با مراجعه حضوری یا تماس با انجمن می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. خانواده‌ها می‌توانند به راحتی در سامانه ثبت نام اولیه را انجام دهند و با رویت مدارک فرزند اوتیسم، این فرد شناسایی شده و ادامه مراحل پذیرش را انجام می‌شود.
این گزارش تاکید کرده است: نکته‌ای که لازم است خانواده‌ها در نظر داشته باشند در زمینه مدارکی است که برای ثبت‌نام مورد نیاز است. برای ثبت‌ ثبت نام اولیه لازم است خانواده یکی از دو مدرک رسمی را ارائه کنند: برگه تاییدیه اوتیسم که توسط روان‌پزشک کودک و نوجوان انجام شده و یا مدرک بهزیستی که در آن قید شده است که این فرد دارای اتیسم است. در این «پرونده الکترونیک» اطلاعات اولیه، اطلاعات هویتی خانواده و کودک همچنین اطلاعات رشدی کودک، تاریخچه خانوادگی او ثبت و پس از ارزیابی مددکاری و روانشناسی سطح کودک مشخص می‌شود.
این گزارش افزوده است: برخی از کودکان اوتیسم در بهزیستی عضو هستند و برای آن‌ها کارت صادر می‌شود با این وجود بعضی از خانواده‌های که کودک اوتیسم دارند عضو سازمان بهزیستی یا دیگر سازمانهای حمایتی نیستند به همین دلیل اطلاعات کافی از آن‌ها در دسترس نیست.از این طریق برای اینخانواده‌ها نیز کارت هوشمند صادر خواهد شد.
همچنین این کارت برای کارشناسان انجمن یا دیگر درمانگران در کل کشور که می خواهند به بچه‌ها خدمات توانبخشی ارائه دهند مفید می‌باشد و با اسکن کد می توانند دسترسی به اطلاعات مورد نیاز را داشته باشند.
خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به «وب‌سایت انجمن اتیسم ایران» به نشانی irautism.ir و یا تماس با شماره‌های 02148085000 نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =