تبریک روسای فیفا و AFC به عزیزی خادم

تهران- ایرنا- «جیانی اینفانتینو» و «شیخ سلمان» در پیام‌هایی جداگانه، انتخاب «شهاب‌الدین عزیزی خادم» را به عنوان رییس فدراسیون فوتبال تبریک گفتند.

به گزارش ایرنا، جیانی اینفانتینو، رییس فیفا و شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در پیام‌هایی جداگانه انتخاب شهاب‌الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال را تبریک گفتند.

در متن پیام جیانی اینفانتینو آمده است: خوشحالم که تبریکات و بهترین آرزوی های خود را به مناسبت انتخاب شما بعنوان ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مجمع انتخاباتی یکشنبه (۲۸ فوریه ۲۰۲۱) تقدیم حضور کنم.  دانش، رهبری، اشتیاق و تجربه شما بی‌شک تاثیر بسیاری بر روی توسعه این بازی زیبا در ایران خواهد داشت. همچنین موجب خرسندی خواهد بود اگر تبریکات اینجانب را به نایب رئیس و اعضای کمیته اجرایی که با جنابعالی انتخاب شدند اعلام نمایید.

در ادامه پیام آمده است: با اذعان به ظرفیت فوتبال در کشور شما، می‌توانید بر روی حمایت شخصی اینجانب و کمک فیفا برای دستیابی به اهداف حساب نمایید. در صورت تمایل به هرگونه مذاکره در خصوص این ورزش، توسعه و ترویج ارزش‌های آن، درب‌های فیفا همیشه به روی شما باز خواهد بود. برای شما و تیم جنابعالی آرزوی موفقیت در تمام چالش‌های پیش رو را دارم تا بتوانید میراث ماندگاری برای آینده فوتبال ایران ساخته و بجای بگذارید. مشتاق دیدار شما هستم. بهترین آرزوهای سلامتی برای شما، خانواده، دوستان و عزیزان شما دارم.

همچنین شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در پیام خود نوشت: باعث افتخار است تا تبریکات صمیمانه خود و بهترین آرزوها را به مناسبت انتخاب شما بعنوان ریاست فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ در طی مجمع عمومی انتخاباتی برگزار شده در تهران مورخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ تقدیم حضور نمایم. هیچ تردیدی ندارم که شما برای توسعه و ارتقای فوتبال نه تنها در ایران بلکه در تمام آسیا تلاش خواهید کرد.  از تعهد و حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به تلاش‌های خود اطمینان خاطر داشته باشید. مشتاق دیدار شما از نزدیک هستم تا مراتب ارادت را به شخصه تقدیم نمایم. امیدوارم امسال همگی از تاثیرات جهانی همه‌گیری ویروس کرونا التیام یابیم و بتوانیم فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیریم.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، روز یکشنبه در سالن اجلاس سران و با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، نماینده سازمان بازرسی و اعضای مجمع برگزار شد. نماینده فیفا هم به صورت آنلاین بر روند رای گیری نظارت داشت.

در بخش ریاست و در رای گیری‌نخست، «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» با ۳۵ رای و «کیومرث هاشمی» با ۲۴ رای به دور دوم رسیدند. «مصطفی آجورلو» ۱۸ رای و «علی کریمی» ۹ رای کسب کرده و پس از اینکه به دور دوم نرسیدند، محل رای گیری را ترک کردند.

در رای‌گیری دور دوم، عزیزی‌خادم ۴۹ رای کسب کرد و سکان هدایت فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت. هاشمی نیز ۳۸ رای کسب کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha