۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 84248718
۰ نفر

برچسب‌ها

گمرک زنجان رتبه سوم ورود موقت کالا را در کشور دارد

زنجان - ایرنا - مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: گمرک این استان در ۱۰ ماهه امسال با حجم ۲۳۸ هزار تن کالا، رتبه سوم را در میزان ورود موقت کالا در کشور دارد.

میرهاشم سیداحمدی روز سه شنبه در کارگروه توسعه صادرات استان افزود: تا کنون ارزش کالاهای ورود موقت به گمرک زنجان ۶۹ میلیون دلار است که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد رشد دارد.

وی همچنین اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۴۶ میلیون دلار صادرات داشتیم که هدف گذاری برای امسال ۲۱۸میلیون دلار بود.

سیداحمدی با بیان اینکه سال گذشته میزان صادرات استان ۲۲۳ میلیون دلار بود، اظهار داشت: امسال با وجود مشکل کرونا و بسته شدن مرزها، میزان صادرات تا کنون نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد نیز رشد دارد.

وی با بیان اینکه میزان صادرات در استان در ابتدای امسال به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مرزها، ۷۸ درصد کاهش داشت، افزود: با توجه به فعالیتی که در ادامه در واحدهای تولیدی انجام گرفت، کاهش صادرات روند نزولی پیدا کرد تا جایی که در دی ماه امسال ارزش صادرات نسبت به سال گذشته روند افزایشی نیز پیدا کرد.

سیداحمدی با بیان اینکه بالای ۷۶ درصد صادرات استان، شمش روی است، افزود: در زمینه واردات نیز همه کالاهای وارداتی مواد اولیه و ماشین آلات خط تولید است.

وی افزود: خاک روی به میزان ۲۲ درصد و ماشین آلات به میزان ۱۶ درصد، بیشترین کالاهای وارداتی به استان زنجان هستند.

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: میزان واردات به استان نیز از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۳۶ میلیون بوده است که نسبت به سال گذشته چهار درصد رشد دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =