معاون استاندار ایلام: نظارت ها در شهرستان های جنوبی استان افزایش یابد

ایلام - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ایلام گفت: با توجه به همجواری استان با استان های پرخطر مانند خوزستان باید نظارت ها بر شهرستان های جنوبی بخصوص مهران به عنوان منفذی پرتردد و پرخطر تشدید شود.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با محوریت بانک های استان ایلام اظهار داشت: قرارگاه کرونا اقدامات خوبی در راستای نظم دهی و هماهنگی انجام داده است و در راستای نظارت بر مسائل بهداشتی و رعایت پروتکل ها، کمیته های تخصصی متناسب با وظایف هر صنف و شغل به نحو مطلوبی آنها را کنترل می کنند.

وی افزود: کمیته های نظارتی باید کانون های پرتجمع را شناسایی کنند و برای هر کدام متناسب با شغلشان برنامه ریزی و آنها را بررسی و کنترل کنند.

معاون استاندار ایلام به رعایت پروتکل ها در بانک ها اشاره کرد و یادآور شد: یکی از کانون های اصلی انتشار کرونا بانک ها هستند و درصد رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این حوزه ضعیف است.

بسطامی تاکید کرد: بالا بودن میزبان ابتلا و رعایت پروتکل ها در بانک ها با هم همخوانی ندارند و باید تلاش شود با در اولویت قرار دادن سلامت مردم وارد پیک چهارم نشویم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ایلام خاطرنشان کرد: بانک ها باید در بحث تامین اقلام بهداشتی کارکنان و مشتریان اقدام کرده و از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری کنند.

بسطامی ادامه داد: بانک ها با نصب بنر در درب ورودی و ممانعت از افراد فاقد ماسک ، پذیرش تعداد محدود در هر مرحله داخل شعبه و نصب تهویه هوا به حفظ سلامت کارمندان و مشتریان خود کمک کنند.

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: هم اکنون بسیاری از بانک ها در بحث اطلاع رسانی ضعیف عمل کرده و بسیاری از پروتکل ها را رعایت نمی کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ایلام بر لزوم ارائه خدمات الکترونیکی تاکید کرد و گفت: باید ۸۰ درصد خدمات بانک ها بصورت الکترونیکی باشد چرا که در این صورت مردم کمتر به بانک ها مراجعه می کنند.

بسطامی اضافه کرد: با توجه به درپیش بودن سال جدید د و ایام نوروز در صورت امکان بانک ها در ۲ نوبت صبح و بعد از ظهر شیفت بندی شوند و در صورت امکان شعباتی که می توانند باجه ها را افزایش دهند.

وی نصب نرم افزار ماسک را ضروری اعلام کرد و گفت: نصب نرم افزار ماسک و توسعه خدمات غیرحضوری در اولویت بانک ها قرار گیرد و معرفی متقاضیان جدید برای دریافت تسهیلات تا پایان سال محدود شود.

بسطامی تاکید کرد: با توجه به شرایط کشور و استان توزیع هرگونه  پول نقد یعنی انتشار ویروس و تهدید سلامت مردم و پرداخت هرگونه وجه نقد در پایان سال ممنوع است.

مدیر امور شعب بانک ملی استان ایلام نیز در این نشست گفت: بانک ها اماکن پرتردد و پرخطری هستند که در پایان سال این ازدحام بیشتر می شود، اما با توجه به وظایف و تعهدات بانک ها خدماتی هستند که بانک ناگزیر است تا پایان سال آنها را پرداخت کند.

طالب یاسمی افزود: از جمله این خدمات، تسهیلات حمایتی مانند تسهیلات کرونا، ودیعه مسکن، مسکن محرومان، مسکن مهر، تسهیلات اشتغال کمیته امداد و محیط زیست است که باید بر اساس معیار و سقف پرداخت شوند.

وی با بیان اینکه مصوبات ستاد کرونا در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی بانک ها در حال اجرا است، بیان کرد: تاکنون ۶۰ هزار ماسک، هشت هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و گندزدا بین کارکنان بانک ملی توزیع شده است.

وی اضافه کرد: همچنین کاهش تعداد کارکنان در وضعیت های قرمز، زرد و نارنجی اجرا شده و همه نشست ها نیز بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است.

یاسمی ادامه داد: برای تسهیل خدمات به مردم پرداختی در عابر بانک ها از ۳۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون ارتقا یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha