بیمارستان رضوی مشهد موفق به دریافت لوح سبز شد

مشهد- ایرنا- بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد موفق به دریافت "لوح سبز" در بیست و دومین همایش ملی صنعت، معدن و خدمات سبز شد.

بیست و دومین همایش صنعت، معدن و خدمات سبز روز سه‌شنبه طی مراسمی با حضور دکتر "عیسی کلانتری" معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همچنین دکتر "سعید نمکی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهران برگزار شد، که این مراسم به صورت ویدئو کنفرانس در بیمارستان رضوی مشهد نیز برپا بود.
در این همایش ملی سه واحد از استان خراسان رضوی شامل بیمارستان رضوی مشهد، شرکت ایران خودرو و شرکت پردیس شهد رایحه، موفق به دریافت لوح سبز شدند.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی در این مراسم گفت: تبدیل بیمارستان رضوی به یک بیمارستان سبز و سلامت محور یکی از برنامه‌های اینجانب پس از پذیرش مسوولیت بوده است بطوریکه طی یک سال گذشته کارکنان این بیمارستان در تحقق این هدف تلاش بسیار داشته‌اند.
دکتر محسن محور افزود: در این بیمارستان سلامت محور مجموعه‌ای از عوامل زیست محیطی در راستای کاهش تولید زباله و آب آلوده، گسترش فضای سبز و کمک به جلوگیری از آلودگی صدا و هوا انجام می‌شود.
وی ادامه داد: کسب لوح سبز در بیمارستان رضوی در حالی اتفاق افتاده است که میزان زباله‌های عفونی در این بیمارستان طی یکسال گذشته همگام با شیوع کرونا افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه بیمارستان عاری از دخانیات یکی دیگر از اقدامات زیست محیطی است، گفت: در حال حاضر دو بیمارستان کسرا در تهران و رضوی در مشهد عاری از از دخانیات شناخته شده‌اند و با اقدامات انجام شده اکنون هیچ خانواده بیمار و کارکنان اجازه استعمال سیگار در این بیمارستان ندارند.
وی کاشت ۱۰ هزار درخت در محوطه بیمارستان رضوی و ایجاد کلاسهای آموزشی در اطراف بیمارستان برای اطلاع‌رسانی افراد جامعه در زمینه ارتقای سلامت محیط را از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا برشمرد.

مسوول بهداشت محیط بیمارستان تخصصی رضوی نیز گفت: در راستای الزامات زیست‌ محیطی برای دریافت لوح سبز طی یک سال گذشته اقدامات مختلف در این بیمارستان انجام شده است.
مرضیه سادات موسوی افزود: مدیریت پسماند و کاهش تولید زباله، دفع صحیح و بی‌خطرسازی زباله‌های عفونی، بی‌خطر سازی و دفع صحیح داروهای شیمیایی، دفع صحیح فاضلاب بیمارستانی، گسترش فضای سبز و کاشت درختان میوه و درختچه‌های زینتی سازگار با محیط، کاهش آلودگی صدا و آب و آبیاری قطره‌ای از جمله اقدامات انجام شده در این راستا به شمار می‌روند.
وی ادامه داد: هم‌اکنون فضای سبز بیمارستان رضوی با پساب حاصل از تسویه فاضلاب به صورت آبیاری قطره‌ای انجام می‌شود و همچنین در راستای آلودگی صدا و هوا اقدامات زیست محیطی و اصلاحی مختلف انجام شده است.
بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد با ۳۲۰ تخت بیمارستانی از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است. این بیمارستان از امکانات و تجهیزات منحصر به فرد در درمان بیماریهای مختلف برخوردار است.
در بیست و دومین همایش صنعت، معدن و خدمات سبز ۲۵۹ واحد شامل ۲۱۵ واحد صنعتی، ۲ واحد معدنی و ۴۲ واحد خدماتی ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۹ واحد به عنوان واحدهای برگزیده صنعت سبز از سراسر کشور انتخاب شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha