۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84248598
۰ نفر

برچسب‌ها

تکریم نخبگان فرصتی مناسب برای استفاده از تجارب آنهاست

ایلام - ایرنا - مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: هدف از تکریم و تجلیل استفاده بهینه از تجارب و ایده های نبخگان و صاحبان اندیشه و فکر است.

به گزارش ایرنا، محسن شاه رضایی روز سه شنبه در آیین تجلیل و تکریم از دکتر امیلیا عبدالهی پزشک متعهد دفاع مقدس استان ایلام اظهار داشت: تکریم و تجلیل از نخبگان در واقع فرصتی مناسب برای ثبت تجارب، ایده ها و اندیشه های نخبگان است.

وی افزود: ثبت تجارب و پیشینه نخبگان و اهداف آنها نباید منوط و محدود به اینگونه مجالس و آیین ها باشد، بلکه باید هنرمندان، مستندسازان و رسانه ها وارد عمل شده و زندگی این افراد شاخص را با هنر خود به تصویر بکشند.

مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم بنیاد ملی نخبگان کشور یادآور شد: تکریم نخبگان به عنوان یک الگوسازی زیبا و قدرشناسانه باید در بطن جامعه نهادینه شود و موجب شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود.

شاه رضایی ادامه داد: به عنوان مثال آیین تجلیل از دکتر امیلیا عبدالهی در واقع تکریم از یک فرد باتجربه از زمان جنگ و یک کارآفرین نمونه است که هم در زمان دفاع مقدس در جبهه خدمت رسانی بود و هم بعد از جنگ در حوزه کارآفرینی فردی موفق بوده است.

تکریم از نخبگان در واقع تجلیل از علم و تجربه است

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز در این مراسم گفت: تکریم امروز تجلیل از یک فرد نیست بکله تکریم و احترام به دانش، علم، تجربه، جسارت، نوع دوستی و فداکاری است.

دکتر مریم حضرتی یادآور شد: امیلیا عبدالهی بانویی فرهیخته از کشوری بیگانه است که ۴۰ سال از دوران خدمت خود را در یکی از استان های محروم کشور با کمترین امکانات پزشکی گذرانده است.

وی افزود: دکتر عبدالهی منشا خدمات ارزشمندی برای مردم استان ایلام و جامعه پزشکی کشور بوده و با ایجاد یک بیمارستان تخصصی و خصوصی به ابقای پزشکان متخصص و فوق تخصص در استان و فراهم سازی زمینه اشتغال تعداد زیادی از کادر درمان و نیروهای خدماتی اقدام کرده است.

به گزارش ایرنا، آیین تکریم از دکتر امیلیا عبدالهی به همت بنیاد ملی نخبگان استان ایلام با حضور سرپرست استانداری ایلام، فرماندهان نیروی انتظامی و نظامی، دانشگاهیان، تعدادی از جامعه پزشکی استان و خانواده دکتر عبدالهی برگزار شد.

امیلیا عبدالهی در سال ۱۹۴۴ میلادی در کشور فیلیپین به دنیا آمد و سال ۱۳۵۶ طی فراخوان رژیم پهلوی از حضور پزشکان سایر ملل در ایران، به ایران آمد و محل خدمت وی استان ایلام انتخاب شد.

وی از سال ۱۳۵۶ تاکنون در استان ایلام در رشته زنان و زایمان و جراحی زنان مشغول به فعالیت است و اولین زایشگاه تخصصی و سپس بیمارستان خصوصی استان را راه اندازی کرد.

هم اکنون بیش از ۱۲۰ نفر پزشک متخصص و فوق تخصص، کادر درمان و نیروی خدماتی در بیمارستان تخصصی کوثر مشغول به کار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha