پلیس سه سناریو برای سفرهای نوروزی دارد

کرمانشاه - ایرنا - رییس پلیس راه نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس سه سناریو برای سفرهای نوروزی دارد، گفت: فرضیه نخست کاهش شیوع کرونا و افزایش سفرهای نوروزی است که در آن نزدیک به ۳۵۰۰ گشت پلیس در جاده‌های کشور مستقر خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ "هادی امیدوار" روز سه شنبه در نشستی با روسای پلیس راه استان های غرب کشور که به میزبانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: برای ایام نوروز سه فرضیه پیش روی ماست که برای همه آنها تدابیر لازم اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: فرضیه نخست کاهش بیماری کرونا و افزایش سفرهای نوروزی است که سه هزار و ۵۰۰ گشت پلیس همراه با تیم هایی از سایر دستگاه های خدمات رسان مانند هلال احمر، حمل و نقل و... در جاده های کشور با محوریت نقاط حادثه خیز حضور خواهند داشت.

رئیس پلیس راه نیروی انتظامی یادآور شد: در فرضیه دوم اوج گیری بیماری کرونا در ایام نوروز ۱۴۰۰ مطرح است که در این خصوص اگر لازم باشد بنا بر تدبیر ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های جدیدی نظیر منع تردد به استان های دیگر اعمال خواهد شد.

سرهنگ امیدوار افزود: اگر فرضیه دوم شکل واقعی به خود گرفته و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کند، همانند نوروز ۱۳۹۹ تیم های پلیس در ورودی و خروجی شهرها مستقر و از ورود خودروهای غیربومی جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فرضیه سوم نیز گفت: در این فرضیه که با توجه به شرایط فعلی محتمل به نظر می رسد محدودیت های اعمال شده فعلی در ایام نوروز پیش رو هم ادامه یافته و کماکان سفر به استان های مازندران، گیلان، گلستان، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر و جزایر کیش و قشم ممنوع خواهد بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: تصمیم گیری در خصوص شدت و ضعف اعمال محدودیت ها در ایام نوروز منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است.

سرهنگ امیدوار در ادامه یکی از برنامه های پلیس راه کشور برای سال ۱۴۰۰ را افزایش گشت های جاده ای و ملموس بودن حضور ماموران پلیس عنوان کرد و گفت: در همین راستا تیم های ما در مقابل پلیس راه ها و ابتدای ورودی و خروجی شهرها نیز مستقر خواهند شد.

وی در پایان با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۱۳۰۰ تیم پلیس روزانه در جاده های کشور حضور دارند، گفت: طبق برنامه ریزی ها، کاهش ۱۲ درصدی تلفات جاده ای با جدیت از سوی پلیس راه دنبال می شود، هرچند دیگر دستگاه های مسوول هم باید به پلیس در راستای اجرای آن کمک کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =