۱۲ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84248556
۰ نفر

برچسب‌ها

رضازاده: رکورد رحمان افسانه‌ای است

تهران- ایرنا- رییس انجمن پاراوزنه‌برداری گفت: از نظر رکوردی جایگزینی برای «سیامند رحمان» وجود ندارد زیرا رکوردش افسانه‌ای است.

به گزارش ایرنا، «حسین رضازاده» امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت زنده یاد «سیامند رحمان» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رحمان تلاش کرد که رکورد ٣٢٠ را در توکیو ثبت کند تا رکورد افسانه‌ای را از خود بر جای بگذارد.  از نظر رکوردی جایگزینی برای رحمان وجود ندارد زیرا رکودش افسانه‌ای است.

دارنده مدال طلای فوق سنگین وزنه‌برداری جهان و المپیک همچنین درباره شرایط وزنه‌برداری ایران در بازی‌های المپیک توکیو گفت: در وزنه‌برداری و در بخش مردان ٢ سهمیه می‌گیریم و امیدواریم ٢ مدال خوشرنگ را مانند گذشته کسب کنیم.

وی درباره اینکه از بین «سهراب مرادی» و «کیانوش رستمی» کدام یک شانس کسب سهمیه توکیو در دسته ٩۶ کیلوگرم را دارد، خاطر نشان کرد: کسب سهمیه المپیک در وزنه‌برداری امتیازی است و از بین سهراب و کیانوش هر کدام که موفق به کسب امتیازات مدنظر فدراسیون بین‌المللی شوند، می‌توانند در المپیک حضور یابند.

رضازاده در واکنش به کاهش سهمیه ایران در توکیو به دلیل دوپینگ توضیح داد: این اتفاق تنها مختص ایران نیست کشورهای دیگری همچون تایلند نیز تعلیق شد یا چین که همیشه با ۶ سهمیه کامل به المپیک می‌رفت در این دوره با کاهش سهمیه روبرو شد.  هدف فدراسیون بین‌المللی از این اقدام مبارزه با دوپینگ بود. آنها تصمیم گرفتند چنین تصمیم را برای وزنه‌برداری بگیرند.

کشتی و وزنه‌برداری همواره بار مدال‌آوری کاروان ایران را در ادوار مختلف المپیک به دوش می‌کشند اما وزنه‌برداری با کاهش سهمیه روبرو است. رضازاده در این خصوص گفت: باید مدیریت قوی در داخل کشور داشته باشیم و با همکاری فدراسیون پزشکی و نادو دوپینگ را کنترل می‌کردیم. اما فدراسیون بین‌المللی تصمیم گرفت که ایران تنها با ٢ سهمیه در مردان و ٢ سهمیه در زنان در المپیک توکیو شرکت کند که وزنه‌برداری زنان ایران فعال نیست.

سیامند رحمان قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه‌برداری پارالمپیک و جهان روز یازدهم اسفند ۱۳۹۸ جان به جان آفرین تسلیم کرد.

«سیامند رحمان» در پاراالمپیک ۲۰۱۶ «ریو» با مهار وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی تاریخ‌ساز شد؛ وی پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان عنوان کرد که در توکیو دوباره خواهد درخشید.

۲ مدال طلای پارا المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو، پنج مدال طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی‌های پارآسیایی ۲۰۱۰ گوانژو، ۲۰۱۴ اینچئون و ۲۰۱۸ جاکارتا از سیامند ورزشکاری برجسته در سطح رقابت‌های بین‌المللی ساخته است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =