۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ۹:۳۶
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84248551
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرداری زنجان در شرایط کرونایی با نگاهی نو، به استقبال نوروز می‌رود

زنجان - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای شهری شهرداری زنجان گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته این سازمان به لحاظ شرایط کرونایی و با نگاهی نو، زیبا سازی و فضایی متفاوت نسبت به سال‌های قبل به استقبال نوروز می‌رود.

محسن قربانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به در پیش بودن نوروز و شرایط کنونی حاکم بر کشور و این استان افزود: با توجه به سپری شدن یکسال از ورود میهمان ناخوانده کرونا و تبعات ناشی از آن و بروز مسائل روحی و روانی بر خانوده ها لزوم ایجاد فضای شاد و پویا در سطح شهر بیش از گذشته احساس می شود.

وی اضافه کرد: بر این مبنا شهرداری زنجان به ویژه سازمان سیما، منظر و فضای شهری شهرداری در روزهای پایانی سال، اقداماتی از قبیل گلکاری فضای سبز، نصب المان های مختلف با رویکرد آمدن فصل بهار را مورد توجه قرار داده است که استرس و افسردگی کنونی را به مراتب کاهش می دهد.

این مسوول با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای مهم این سازمان در نصب المان ها، کاهش تردد جمعیتی با توجه به شرایط کرونایی حاکم است، ادامه داد: تعدادی المان برای نصب در مناطق مختلف شهری در نظر گرفته شده اما بیشتر جداره سازی دیواره ها با هدف کاهش تجمعی انجام می گیرد.

کاشت ۵۰ هزار جعبه انواع گل تولیدی زنجان در مناطق مختلف 

قربانی گلکاری مناطق مختلف چهارگانه شهرداری را از اقدامات مهم در روزهای پایانی سال در استان عنوان کرد و افزود: بر این اساس کار گلکاری سطح شهر از هفته گذشته آغاز شده و این روند تا پوشش مناطق هدف ادامه خواهد یافت.

وی اظهار داشت: امسال با توجه به تولیدات انواع گل در شهر زنجان، میزان گلکاری ها نسبت به سال های گذشته افزایش داشته، بطوری که شهروندان زنجانی این مهم را بخوبی احساس خواهند کرد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای شهری شهرداری زنجان ادامه داد: امسال ۵۰ هزار جعبه انواع گل بهاری نظیر بنفشه، شب بو وغیره در تمامی مناطق چهارگانه شهرداری، پارک ها و جاهای دیگر کاشته می شود.

وی اضافه کرد: در واقع می توان محدودیتی در تامین انواع گل فضای سبز شهری نداریم که تحقق این مهم مشکلات سالهای گذشته را به میزان زیادی کاهش داده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: شهرداری زنجان تلاش می کند به دلیل شرایط کرونایی حاکم و مبتنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی نقش مهم و بسزایی در شور و نشاط  نوروز " فصل بهار" را داشته باشد و همراهی شهروندان امری مهم محسوب می شود.

شهر زنجان به عنوان مرکز استان با چهار منطقه شهرداری ۴۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha