ضرورت کمک به خیریه‌ها اکنون بیش از هر زمان دیگری است

تهران - ایرنا - معاون مدیرعامل موسسه خیریه محک گفت: اکنون ضرورت کمک به خیریه‌ها که آلامی را از انسان‌ها می‌کاهد بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و امیدواریم با همدلی مردم کشور شرایط راحتی را برای کودکان مبتلا به سرطان مهیا کنیم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از موسسه محک، مهدی خواجه نوری با اشاره به اهمیت و ضرورت کمک به خیریه‌ها در شرایط کنونی کشور ادامه داد: زندگی فرزندان کوچک محک سال‌هاست که با فاصله‌گذاری اجتماعی عجین شده زیرا ضعف سیستم ایمنی بدن کودکان مبتلا به سرطان، آنها را در برابر کوچک‌ترین ویروس و میکروبی ضربه‌پذیر می‌کند. قهرمانان کوچک محک برای پیروزی در مسیر درمان سرطان سخت مبارزه می‌کنند و این روزها شرایط برای‌ آنها دشوارتر شده است. ما نیز تلاش می‌کنیم تا با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی درمان فرزندانمان با کمک و همراهمی خیرین ادامه داشته باشد.  

وی افزود: محک به عنوان یک خیریه پیشرو در به کارگیری همه ظرفیت‌های خود برای همکاری با جامعه مدنی و نیکوکاران اهتمام می‌ورزد.

خواجه نوری تاکید کرد: بیش از یک سال است زندگی و همه ابعاد آن در جهان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است. این بیماری نه تنها نگرانی‌هایی برای سلامتی مردم در پی داشته بلکه شیوه زندگی افراد را نیز تغییر داده است.

وی افزود: دغدغه حفظ سلامتی در کنار ادامه مسیر زندگی سخت و پیچیده شده و چالش مهمی را با نام «بقا» به دغدغه‌های سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌ها اضافه کرده است.

معاون موسسه خیریه محک بیان داشت: محک نیز به عنوان سازمانی مردم‌نهاد که در حدود سه دهه فعالیت خود حمایت از بیش از 35 هزار کودک مبتلا به سرطان را در کارنامه و تجربه فعالیت خود دارد، تلاش کرده تا در این شرایط با توجه به ضرورت همراهی با تغییرات، بهترین تصمیمات را اتخاذ کند تا ارائه خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان نه تنها متوقف نشود، بلکه با آینده‌پژوهی بتواند شایسته‌تر از گذشته در اختیار آنها قرار گیرد.

این فعال اجتماعی با اشاره به ضرورت داشتن یک برنامه منسجم به منظوررویارویی با این بحران عمومی سلامتی و عدم ثبات اقتصادی در کشور گفت: مؤسسه خیریه محک، همواره تلاش می‌کند در تصمیم‌گیری‌های خود به مصلحت تمام ذیربطان خود فکر کند. این سازمان همراه با تغییرات، منعطف‌تر به مسئولیت خود عمل کرده و با تکیه بر دانش و تجارت اقداماتی را هم راستا با شیوع ویروس کرونا انجام داده است. حال اینکه امروز برای عبور از این بحران سراسری، زیر سقف محک چه می‌گذرد شاید سؤال بسیاری از نیکوکاران و افرادی باشد که این سازمان را بستری برای عمل به مسئولیت اجتماعی‌شان انتخاب می‌کنند.

خواجه نوری در خصوص اقدامات انجام شده در واحد جلب مشارکت محک همزمان با شیوع ویروس کرونا افزود: پس از شیوع کرونا، با توجه به اهمیت حفظ سلامتی تمام ذیربطان ما فعالیت دفاتر و واحد قلک متوقف شد و بعد یک دوره کوتاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجددا شروع به کار کردند. همچنین در این مدت تلاش شده تا با توسعه روش‌های کمک از راه دور و روش‌های آنلاین، اهدای کمک‌های نیکوکاران به کودکان مبتلا به سرطان را تسهیل کنیم تا درمان فرزندانمان متوقف نشود.

معاون موسسه خیریه محک ادامه داد: قلک یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای تأمین هزینه‌های درمان کودکان مبتلا به سرطان به شمار می‌رود و آمارهای ما در سال گذشته نشان می‌دهد که بیش از 75 درصد بودجه مورد نیاز برای درمان فرزندان ما را همین قلک‌ها تأمین کرده‌اند. به همین منظور استفاده کمتر از وجه نقد در شرایط کنونی کشور، نسبت به نصب QR Code  بر روی قلک‌های محک اقداماتی صورت گرفته است تا نیکوکاران بتوانند با اسکن آن کمک‌های خود را به صورت آنلاین درون قلک‌ها بریزند.

وی خاطرنشان کرد: طراحی وب‌سایت جدید محک که امروز شاهد آن هستید، یکی از اقداماتی است که در پاسخ به درخواست‌های مربوط به برقراری ارتباطات آنلاین اعضای این خانواده بزرگ با محک ایجاد شده است. بدین ترتیب از این پس پرداخت کمک‌های نیکوکارانه یاوران گرانقدر محک به صورت آنلاین و سفارش‌های آنلاین محصولات محک در کوتاه‌ترین زمان ممکن میسر خواهد بود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =