مشارکت ۶ میلیارد تومانی مردم در تامین نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان

تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از مشارکت ۶ میلیارد تومانی مردم در تامین نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان در قالب پویش پازل همدلی خبر داد و گفت: حداقل کمک‌ها در این مشارکت ۱۰ هزار تومان و بیشترین کمک ۸۰۰ میلیوت تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وحید قبادی دانا روز سه‌شنبه در «گزارش یک اقدام، پویش پازل همدلی» افزود: در قالب این پویش کوله‌پشتی و نوشت افزار برای ۶۰ هزار دانش‌آموز مددجوی بهزیستی تامین شد.

وی با یادآوری اینکه بسته‌بندی نوشت‌افزارها از سوی بهبودیافتگان اعتیاد انجام شده، ادامه داد: اقلام نوشت‌افزار ایرانی از سوی جوان‌ترین خیرین برای جوان‌ترین مددجویان بهزیستی بسته‌بندی شد و حدود ۱۵ هزار خیر خرد و کلان در راستای ترویج نیکوکاری در این پویش شرکت کردند.

قبادی دانا گفت: تقویم این پویش می‌تواند جلو کشیده شود تا نوشت‌افزارها به موقع و با شروع سال تحصیلی در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد و همچنین با توجه به آموزش مجازی در دوران کرونا، کمک‌ها می‌تواند از نوشت‌افزار فراتر رود همچنانکه طی روزهای گذشته هشت هزار تبلت با همکاری بنیاد مستضعفان بین دانش آموزان ۱۳ تا ۱۸ سال بهزیستی قرار گرفت.

بهره‌مندی ۶۰ هزار دانش‌آموز از مشارکت‌های پازل همدلی

ذوالفقار یزدانمهر معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور از مشارکت ۶ میلیارد تومانی مردم در تامین نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: ارزش واقعی مشارکت‌های مردمی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان است.

یزدانمهر افزود: پازل همدلی با ۶۰۰ هزار قطعه در فضای مجازی به شکل نقشه ایران درست شده است که هر قطعه ۱۰ هزار تومان ارزش داشت و ۱۴ هزار و ۹۰۱ خیر در اجرای این پازل شرکت کردند.

وی اضافه کرد: از مرداد سال جاری اولین جلسات تشکیل پویش پازل همدلی با خیرین شکل گرفت و طی ۲۳ روز کاری، مشارکت‌های مردمی جمع‌آوری شد. بیشترین تعداد قطعات خرید پازل همدلی با خرید ۷۲ هزار قطعه از سوی استان خراسان رضوی و پس از آن از سوی استان‌های البرز، سیستان و بلوچستان و خوزستان صورت گرفت.

معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور گفت: بیشترین مشارکت تعداد خیرین با مشارکت ۲۰۶۰ خیر از استان خوزستان و حداقل مشارکت هر خیر ۱۰ هزار تومان بوده است.

یزدانمهر افزود: مبلغ حاصل از این پویش صرف خرید کوله‌پشتی و نوشت‌افزار برای ۶۰ هزار دانش‌آموز شد که تمام محصولات باکیفیت و استاندارد بوده است. در این پویش از روشهای نوین مشارکت استفاده شد و یک ریال از بودجه عمومی نیز استفاده نشد.

وی ادامه داد: سال گذشته مشارکتی را در قالب پویش همدلی با کمک خیران داشتیم اما این پازل از مزایایی مانند شفافیت در جذب مشارکت ها، امکان بهره مندی از مشارکت های خرد و کلان و همکاری شبکه گسترده ورزشکاران و هنرمندان برخوردار بود. همکاری همه جانبه شرکت و نهادهای خصوصی، دولتی و خیریه درجریان این مشارکت شکل گرفت و نقش سیاست گذاری شرکای اجتماعی در آن به خوبی نمایان است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =