۱۸۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در قم احداث می‌شود

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن با مشارکت ستاد اجرایی حضرت امام(ره) در قم احداث می‌شود.

بهرام سرمست روز سه‌شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی پروژه برکت در قم، گفت: امروز مساله تامین مسکن به‌خصوص برای اقشار آسیب‌پذیر جزء سیاست‌های بسیار راهبردی نظام و دولت است که بارها رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری بر آن تاکید داشتند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه استان قم در این زمینه و در رابطه با قرار دادن زمین‌هایی که می‌تواند برای عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن مورداستفاده قرار گیرد پیشگام بوده است، افزود: از جمله تفاهم‌نامه‌های اولیه ما اختصاص بیست‌وهفت هکتار برای ساخت مسکن بود که امید است امروز با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)‌ به‌سرعت این طرح اجرایی شود و یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در اختیار متقاضیان و به‌خصوص فرهنگیان عزیز استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: ۶۳ هکتار از اراضی استان نیز به شهر ملحق شد و برای ساخت مسکن در اختیار مجریان طرح اقدام ملی قرار گرفت،‌ همچنین در ادامه برای پاسخ مناسب به نیاز اقشار مختلف استان به مسکن،‌ ۵۶۰ هکتار از اراضی پردیسان برای ساخت مسکن به طرح الحاق شد و در انتظار تصویب آن از سوی شورای عالی شهرسازی هستیم،‌ بر اساس قول مساعد وزیر راه و شهرسازی در این خصوص با الحاق ۵۶۰ هکتار موردنظر، قابلیت ساخت مسکن بسیاری در استان ایجاد می‌شود و به‌خصوص مشکل کسانی که در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده بودند و برای آن‌ها مسکن در شهرک امیرکبیر استان مرکزی در نظر گرفته‌شده بود و مناسب متقاضیان مسکن استان قم نبود،‌ حل می‌شود.

استاندار قم با بیان این که بحث کیفیت و سرعت عمل در اجرای عملیات احداث این طرح‌های مسکن‌سازی در استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: به دنبال این هستیم که فاصله میان کلنگ زنی تا بهره‌برداری به‌سرعت کاهش یابد و با اطمینانی که به ستاد اجرایی فرمان حضرت‌ امام(ره) داریم مطمئن هستیم این طرح نیز در زمان مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: امروز بالغ‌بر سه هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه در قالب‌های مختلف همچون ساخت مسکن، راه‌اندازی واحدهای تولیدی،‌ ساماندهی برخی محلات شهر قم و اشتغالزایی در بخش‌های مختلف،‌ امضا شد.

وی ادامه داد: همچنین ۴۰۰ میلیارد تومان هم برای احیای واحدهای صنعتی راکد استان توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)‌ اختصاص داده شد که در کنار نهضتی که در قم برای راه‌اندازی واحدهای راکد آغازشده است می‌تواند نقش بسیار چشمگیری در بالا بردن ظرفیت تولید و اشتغال استان داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آغاز عملیات اجرایی چندین طرح تولیدی، صنعتی، عمرانی و خدماتی روز سه‌شنبه،‌ دوازدهم اسفندماه جاری، با حضور رییس و شماری دیگر از اعضای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در قم کلید خواهد خورد.

بازدید و امضای تفاهم‌نامه حمایتی خرید محصولات برای پروژه‌های ستاد اجرایی از شرکت تیز سنگان مستقر در شهرک صنعتی محمود آباد، بازدید از طرح توسعه شرکت قم آلیاژ در شهرک صنعتی شکوهیه،‌ اعلام آغاز عملیات اجرایی ایجاد واحد تولید چادر مشکی در شهرک صنعتی شکوهیه،‌ اعلام آغاز عملیات اجرایی ساخت یکهزار و ۸۰۰ واحد مسکن ملی توسط عمران ستاد و بازدید از شرکت دانش‌بنیان باسلام در دانشگاه شهاب دانش از جمله برنامه‌های این سفر است.

همچنین بر اساس برنامه اعلام‌شده زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی،‌ نماینده ولی‌فقیه و تولیت آستان حضرت معصومه(س)، بازدید از نمایشگاه مشاغل اجتماع‌محور بنیاد برکت، اهدای ون برقی توسط بنیاد برکت و اهدای مسکن به خانواده سه معلول در قم توسط بنیاد برکت از دیگر اقدام‌های اعضای ستاد در جریان سفر به قم است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها به خصوص دو شهرک راهبردی شکوهیه و محمود آباد موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۵۹ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده‌است./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =