بیشتر روس‌ها از کرونا واهمه‌ای ندارند

تهران – ایرنا – یافته‌های یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثریت روس‌ها معتقدند ویروس کرونا ساخته بشر بوده و از ابتلا به آن واهمه‌ای ندارند.

به گزارش سه شنبه ایرنا، تارنمای راشا تودی خبر داد که نتایج نظرسنجی موسسه لوادا (LEVADA) نشان می‌دهد که بیش از نیمی از یک هزار و ۶۰۰ مشارکت‌کننده در این پژوهش از ابتلا به بیماری کووید-19 واهمه‌ای نداشته و کمتر از یک‌سوم پاسخ‌دهندگان حاضر به دریافت واکسن اسپوتنیک وی هستند.

براساس یافته‌های این نظرسنجی که دیروز (۱۱ اسفند) منتشر شد، ۵۱ درصد ساکنان روسیه معتقدند که ویروس کرونا ساخته بشر و یک سلاح بیولوژیک است. کمتر از یک‌چهارم پرسش‌شوندگان معتقدند که ویروس کرونا به صورت طبیعی به وجود آمده است.

با گذشت بیش از یک سال از همه‌گیری ویروس کرونا، تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۲۶۸ هزار روس به بیماری کووید -۱۹ مبتلا شدند که از این میان افزون بر ۸۶ هزار بیمار جان‌باخته و نزدیک به ۳ میلیون و ۸۴۰ هزار تن نیز بهبود یافتند.

گفتنی است که واکسن روسی اسپوتنیک وی نخستین واکسن کرونا است و تاکنون مجوز تزریق اضطراری در ده‌ها کشور را اخذ کرده است. گزارش نشریه علمی لنست نشاندهنده کارایی ۹۱ درصدی این محصول شرکت گاملیا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =