۳۷ فیلم آموزش مقدماتی خط بریل رونمایی شد

تهران- ایرنا-  ۳۷ فیلم آموزش مقدماتی خط بریل که زمینه بهره مندی معلمان، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و سایر علاقه‌مندان به حوزه آموزش افراد با آسیب بینایی فراهم می کند، رونمایی شد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ فیلم مستند آموزش مقدماتی خط بریل در یک قسمت مقدمه و  ۳۶ قسمت شامل توضیحات کارشناسی و آموزش عملی، مسائل آموزشی نوآموزان دارای آسیب بینایی را مورد بررسی قرار داده است.

این فیلم ها با حضور رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و اعضای شورای راهبری در بیست و نهمین نشست شورای راهبری سازمان رونمایی شدند. 

این مجموعه فیلم‌ها با معرفی روش‌ها و ابزار آموزشی مناسب، چگونگی تربیت و تقویت حواس به‌ویژه حس لامسه را به مخاطبان نمایش می‌دهد و معلمان، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و سایر علاقه‌مندان به حوزه آموزش افراد با آسیب بینایی می‌توانند با بهره‌مندی از این فیلم‌های آموزشی گام‌های مؤثری در زمینه آموزش و آشنایی افراد دارای آسیب بینایی با مقدمات خط بریل بردارند.

 هر بخش این فیلم‌های آموزشی بین ۳ تا ۱۲ دقیقه است و در مجموع پس از تدوین، ۲۷۸ دقیقه فیلم آموزشی تهیه ‌شده است.

به گزارش ایرنا، سید جواد حسینی رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی پیشتر اعلام کرده بود: حدود ۶ هزار دانش‌آموز نابینا به صورت تلفیقی در ۲۳ مدرسه ویژه نابینایان و ۲۰ هزار مدرسه پذیرا مشغول تحصیل هستند که می‌توانند از ظرفیت گویاساز در شبکه شاد استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha