المپیادهای علمی دانش‌آموزی حضوری برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- امکان برگزاری آزمون‌های حضوری المپیاد علمی دانش‌آموزی ۱۴۰۰ با پیگیری‌های مسئولان وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و مساعدت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فراهم شد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، برگزاری مرحله اول آزمون‌های‌ المپیادهای علمی دانش‌آموزی سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تعیین تکلیف شد.

زمان جدید برگزاری آزمون‌ها هنوز قطعی نشده است، اما با اعلام تعیین بازه زمانی دقیق آن تمام داوطلبان شرکت‌کننده به‌صورت هماهنگ باهم در سراسر کشور به رقابت می‌پردازند.

این مرحله از المپیادهای علمی دانش‌آموزی در ١٢ رشته شامل؛ ریاضی، شیمی، فیزیک، نجوم و اخترفیزیک، ادبی، زیست‌شناسی، کامپیوتر، جغرافیا، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، اقتصاد و مدیریت، تفکر و کارآفرینی و علوم زمین برگزار خواهد شد. به‌طور میانگین در هریک از المپیادها ۶ هزار داوطلب دختر و پسر با هم رقابت می‌کنند.

بر اساس مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری در فضای آزمون شامل؛ استفاده از ماسک، در نظر گرفتن فاصله ٢ متری هر دانش‌آموز از یکدیگر، تهویه ساعت‌به‌ساعت هوا و بهره‌گیری از ظرفیت سالن‌های ورزشی، نمازخانه و... مدارس به‌منظور تحقق فاصله‌گذاری ‌اجتماعی در زمان برگزاری آزمون مورد تأکید قرارگرفته است.

پیش‌از این اعلام ‌شده بود زمان برگزاری آزمون‌های المپیادهای علمی ١۴٠٠ به دلیل شرایط شیوع بیماری به تعویق می‌افتد و تغییر وضعیت مشروط به مجوز ستاد مدیریت کرونا شده بود.

به گزارش ایرنا، پیشتر از سوی سازمان پرورش ملی استعدادهای درخشان، زمان برگزاری المپیادهای دانش آموزی در وهله اول تابستان و پس از آن در آبان ماه سال جاری اعلام شده بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا این آزمون‌ها به تعویق افتاد.

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان پیشتر اعلام کرده بود: آزمون‌های مرحله اول المپیادهای علمی دانش‌آموزی ۱۴۰۰ روز جمعه ۱۵ اسفند تا چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =