آغاز بهره برداری از ۲۰ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در ۶ استان

تهران - ایرنا - ۲۰ پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در ۶ استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، امروز و در قالب پویش هر هفته #الف ب-ایران، از ۲۰ پروژه که ۶ پروژه در استان کرمانشاه، چهار پروژه در استان گیلان، ۶ پروژه در دو استان آذربایجان شرقی و فارس و نیز در استان های بوشهرو همدان و برق‌رسانی روستایی در ۱۷ استان کشور، بهره برداری شد.
براساس این گزارش ۶ پروژه صنعت آب و برق استان کرمانشاه شامل تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین، احداث و توسعه سه پست، ۴.۶ کیلومتر خطوط انتقال و فوق توزیع و یک نیروگاه مقیاس کوچک ۸.۶ مگاواتی با هدف افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تلفات انرژی، بهبود تغذیه پست فوق توزیع، جبران افت ولتاژ شبکه و تامین برق مشترکان جدید افتتاح  شد.
همچنین در استان گیلان چهار پروژه برقی شامل افزایش ظرفیت دو پست "لشت‌نشا" و "لوشان"، توسعه پست "تره‌طول تالش" و احداث پست سیار "تولمات" با اعتبار ۶۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
علاوه براین در استان آذربایجان‌شرقی  سه پروژه صنعت برق شامل افزایش ظرفیت پست‌های "مرند۱"، "فارفارمرند" و "گلستان" با سرمایه‌گذاری ۳۶.۵ میلیارد تومان و در استان فارس نیز دو پروژه افزایش ظرفیت برق در "داراب‌گرد" و "درودزن" و یک نیروگاه مقیاس کوچک ۱.۹ مگاواتی در مجموع با اعتبار ۳۹.۱ میلیارد تومان افتتاح شد.

دو پروژه توسعه برق هم در استان بوشهر شامل توسعه پست بوشهر۲ و توسعه کلیدخانه پست رودحله با هدف تامین برق و افزایش پایداری شبکه، کاهش خاموشی‌ها، تقویت شبکه و تامین برق مشترکان جدید به بهره‌برداری  رسید.
در استان همدان نیز فاز اول طرح آبرسانی به ملایر از سد کلان با اجرای ۳۸ کیلومتر خط انتقال و قابلیت تامین آب سالم و پایدار برای بیش از ۱۷۰ هزار نفر با اعتبار ۱۳۲ میلیارد تومان افتتاح شد.
 در آخرین پروژه ایستگاه چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، ۸۳ روستای ۱۷ استان‌ کشور شامل اصفهان، آذربایجان‌شرقی و غربی، بوشهر، جنوب کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد برق‌رسانی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =