ورزشکاران ایرانی تاکنون ۵۳ سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۱ را کسب کرده اند

مهاباد- ایرنا- رییس فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: تاکنون ۵۳ سهمیه پارالمپیک توسط ورزشکاران کشورمان برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۱ توکیو کسب شده است.

سیدمحمدشروین اسبقیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه برنامه های فدراسیون برای کسب آمادگی و حضور پرقدرت در مسابقات پارالمپیک توکیو است.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی و در فرصت باقی مانده نیز احتمال کسب ۲ سهمیه دیگر برای کاروان پارالمپیک کشورمان وجود دارد که تلاش می کنیم سهمیه خود را برای حضور در این میدان جهانی افزایش دهیم.

رییس فدراسیون جانبازان و معلولان اظهار داشت: مهم‌ترین هدف پیش روی ما پارالمپیک توکیو است و با توجه به اینکه زمان کمی در اختیار داریم، تلاش‌ خواهیم کرد از تمام پتانسیل خود به بهترین شکل استفاده کنیم.

اسبقیان بیان کرد: پس از فوت نابهنگام "سیامند رحمان" قهرمان فوق سنگین وزنه برداری معلولان جهان، سهمیه او محفوظ مانده و جانشین "رحمان" با ثبت رکوردهای لازم به عنوان نماینده ایران در این بخش شرکت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه استعدادیابی اولویت فدراسیون است، اضافه کرد: درگذشت «سیامند رحمان» فاجعه‌ای برای ورزش پارالمپیک بود، اما جانشین مناسبی برای او داریم و امیدواریم او بتواند کسب مدال‌ها و قهرمانی های وی را تکرار کند.

 المپیک توکیو قرار است پس از تعویق یک‌ساله به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، تابستان سال آینده برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =