کاندیداتوری سلایق مختلف در انتخابات منجر به مشارکت حداکثری می‌شود

قصرشیرین - ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: حضور کاندیداهای سلایق مختلف سیاسی در انتخابات منجر به مشارکت حداکثری مردم و حضور گسترده آن ها در پای صندوق های رای می شود.

کوروش محمودیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نگاه دولت های مختلف جهان به مشارکت کشور ما در انتخابات ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ است و در تمام جهان نیز به میزان مشارکت به عنوان یک مقوله بازدارنده برای حکومت ها نگاه می کنند و مشارکت نیز برای ما بسیار مهم است.

وی اظهار داشت: مشارکت مولفه های متعددی دارد که یکی از آن ها وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و دیگری رضایت و نارضایتی مردم از عملکردها بر حضور آن ها در پای صندوق های رای اثرگذار است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: زیرساخت هایی که ما به عنوان زمینه تبلیغاتی ایجاد می کنیم حتما اثر گذار است؛ از هم اکنون این زمینه باید از سوی مسوولان و  مردم و به خصوص رسانه برای ایجاد شور انتخاباتی فراهم شود که به طور قطع در میزان مشارکت تاثیر دارد.

او ادامه داد: از همه مهم تر باید در بین کاندیداها سلایق مختلف سیاسی وجود داشته باشد و هر کدام پای کار بیایند در غیر اینصورت شاهد کم رنگ شدن مشارکت خواهیم بود.

محمودیان اضافه کرد: همچنین با توجه به بحران کرونا باید شرایط لازم برای حضور ایمن مردم در انتخابات فراهم  و زمینه برای حضور مردم در پای صندوق های رای فراهم شود.

او گفت: ما باید تلاش کنیم در حوزه انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا از اقوام و طوایف مختلف کاندیداها را پای کار بیاوریم که اگر این انتخابات پررنگ شود به طور قطع انتخابات ریاست جمهوری هم به مراتب ترنشاط تر می شود.

وی اظهار داشت: ما هم جلسات و نشست های مختلف را شروع کرده ایم که از طریق متنفذان و معتمدان بتوانیم برای افزایش مشارکت تلاش کنیم.

وی ادامه داد: تمام جلب مشارکت در اختیار ما نیست چون ما خیلی قایل به فرد هستیم و وقتی چهره خاصی رد صلاحیت شود، طرفداران وی در این عرصه حاضر نمی شوند از این رو تمام لایه های نظام  باید کمک کنند و رد صلاحیت ها به حداقل برسد تا مردم پای کار بیایند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha